RTA iekļūst pasaules „zaļāko” universitāšu reitingā „GreenMetric”

Trešdiena, 18. decembris, 2019
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) iekļauta pasaules „zaļāko” universitāšu reitingā „GreenMetric”. Kopumā reitingā iekļuvušas 780 augstskolas no 85 valstīm, tostarp trīs no Latvijas, starp kurām RTA ieņem otro vietu.

„GreenMetric” reitings izveidots 2010. gadā, pateicoties Indonēzijas Universitātes iniciatīvai, un tā mērķis ir sniegt tiešsaistes aptaujas rezultātus par pašreizējo stāvokli un politikām attiecībā uz ilgtspēju vides jomā, ņemot vērā augstskolu apņemšanos samazināt kaitīgo ietekmi uz vidi. Izvērtējot universitātes, tiek ņemti vērā seši kritēriji: kopējā infrastruktūra, klimata pārmaiņas mazinošas un energoefektivitāti palielinošas aktivitātes, atkritumu apsaimniekošanas efektivitāte, ūdens resursu efektīva izmantošana, transporta infrastruktūra un vides izglītība un pētniecība. 

2019.gada reitinga līdere ir Vāgeningenas Universitāte un pētniecības centrs Nīderlandē, otro vietu ieņem Oksfordas Universitāte Apvienotajā Karalistē, savukārt trešā ir Kalifornijas Deivisa Universitāte ASV.

Domājot par ilgtspēju un videi draudzīgu darbību, RTA plāno turpināt mērķtiecīgu darbu pie elektroenerģijas patēriņa samazināšanas, lietojot energoefektīvus gaismekļus un uzstādot  elektroniskās vadības sistēmas, kuras palīdzēs regulēt apgaismojuma intensitāti.

Tāpat paredzēts pastiprināti pievērsties atkritumu šķirošanai studiju korpusos, nodalot papīru, stiklu un PET pudeles no pārējiem atkritumiem.

 

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.