Dizaina un lāzertehnoloģiju darbnīcās top Ziemassvētku izstādes darbi

Pirmdiena, 16. decembris, 2019
„Digitālais dizaina Ziemassvētku stāsts” – tā sauc izstādi, kura Ziemassvētku priekšvakarā, 18. decembrī plkst. 13.00 tiks atklāta Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) foajē. Izstādes darbi tapuši dizaina un lāzertehnoloģiju radošajās darbnīcās, kas novembrī un decembrī norisinājās RTA Inženieru fakultātē un Izglītības, dizaina un valodu fakultātē, kā arī Lāzertehnoloģiju centrā.

Darbnīcās ar tērpu dizaina studiju programmas studentiem strādāja RTA lektore Silvija Mežinska, bet interjera dizaina studiju programmas studentu darbus vadīja RTA docente Diāna Apele. Savukārt studentu izstrādātos dizaina darbus realizēja Lāzertehnoloģiju centra laboranti Antons Pacejs, Imants Adijāns un Aleksandrs Okuņevs.

Izstādē dizaina dekoratīvos objektus – Ziemassvētku egles un tērpus – skatītāju vērtējumam piedāvās RTA dizaina studiju programmu studentes Jana Kozule, Baiba Medinika, Kristīne Rogozova, Katerina Borisova, Valentīna Juganova, Viktorija Karziņina, Lāsma Kucina, Ksenija Deņisova, Sņežana Stepaņenko, Mārīte Žizņevska, Amanda Tutiņa, Valija Giluče, Gunita Mūrniece-Krišāne, Natālija Brokāne.

Dizaina un lāzertehnoloģiju darbnīcas notiek projekta EUCIDA „European Connections in Digital Arts” („Digitālā māksla aptver Eiropu”) ietvaros. EUCIDA ir trīs gadus ilgs projekts, kuru finansē Eiropas Savienības programma „Radošā Eiropa” un kuru īsteno modernās mākslas centrs Īrijā (Rua Red) un Francijā (Espace Multimédia Gantner) sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību. Projekta mērķis ir izveidot sadarbību starp digitālajiem māksliniekiem un kultūras pazinējiem Eiropā, tādā veidā attīstot inovācijas un veicinot digitālās mākslas popularitāti starptautiskā līmenī. Projekts noslēgsies 2020. gada janvārī ar konferenci Dublinā (Īrija).

Annas Rancānes teksts (www.rezeknesnovads.lv)

Eduarda Medvedeva foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.