Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolēni projektā „Domā tālāk” rakstīja pasaules latviešu diktātu

Svētdiena, 10. novembris, 2019
9. novembrī turpinājās biedrības „RTA absolventu asociācija” projekts „Domā tālāk” – priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA) apmeklēja 20 skolēni no Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas, lai piedalītos pasaules diktātā un rakstītu to latviešu valodā.

Ap 300 vārdu garo diktātu ar virsrakstu „Sēņu diktāts”, kas ir veiksmīgs sēņošanas, interpunkcijas un ortogrāfijas apvienojums, īpaši šim notikumam radīja rakstniece Nora Ikstena. Šogad Rēzeknē, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā diktātu lasīja komunikāciju eksperte Iveta Graudiņa, kura diktāta rakstītājus profesionāli izdeva cauri daudzo vārdu un pieturzīmju labirintam.

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas pamatskolēni atzina, ka diktāta rakstīšana ir lieliska iespēja pārbaudīt savas zināšanas

 *Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” tiks īstenots līdz 2022. gada 31. decembrim. Projekta mērķa grupa ir vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam. Projektu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm.

 

Vairāk informācijas par projektu: www.pumpurs.lv.

Informāciju sagatavoja: biedrības „RTA absolventu asociācija” valdes locekle Lolita Kivleniece-KuzņecovaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu