RTA apskatāmi Viļņas Lietišķo Zinātņu universitātes studentes darbi apģērbu dizainā

Trešdiena, 27. novembris, 2019
Īstenojot Erasmus+ mācībspēku mobilitātes programmu, no 25. līdz 29. novembrim Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) viesojas lektores no Viļņas Lietišķo Zinātņu universitātes Mākslas un radošo tehnoloģiju fakultātes- Monika Polunina un Gražina Skripkiene.

Vizītes pamatmērķis ir akadēmiskās pieredzes apmaiņa, abu augstākās izglītības iestāžu savstarpējās ilggadējās sadarbības uzturēšana un dalīšanās idejās, kā arī jaunu kopīgu projektu apspriešana.

M.Polunina RTA 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Apģērbu dizains un tehnoloģija” un profesionālā maģistra studiju programmas “Dizains” studentiem lasa lekcijas un sniedz praktiskas iemaņas datorkonstruēšanas programmatūras Accu Mark un PDS (Gerber Technology) izmantošanā apģērbu dizaina projektu izstrādē.

Savukārt G. Skripkiene RTA mācībspēkiem un apģērbu un interjera dizaina programmu studentiem savā lekciju ciklā un meistarklasēs nodod zināšanas par dizaina izstrādājumu veidošanu, izmantojot dažādas tekstila dekorēšanas tehnikas, īpaši akcentējot šenila paņēmienus. Zīmīgi, ka lektore īpaši pārdomājusi lekciju saturu un meistarklases tēma ir “Tekstila dekorēšanas tehnikas Ziemassvētku kontekstā”, kas veiksmīgi izmantojams gan tērpu, gan interjera dizainā.

Vizītes ietvaros 26.novembrī, klātesot RTA mācībspēkiem, studentiem un interesentu pulkam, tika atklāta Viļņas Lietišķo zinātņu universitātes Modes dizaina programmas absolventes Doviles Šiškutes tērpu kolekcijas “Unsponsored” izstāde, kur apskatāmas kolekcijas vizualizācijas un paši tērpi.

Uzrunājot klātesošos, studiju programmas “Apģērbu dizains un tehnoloģija” direktore Silvija Mežinska norādīja, ka šī izstāde ir vēl viens apliecinājums RTA un Viļņas Lietišķo zinātņu universitātes veiksmīgajai un ilgstošajai sadarbībai dizaina jomā un akcentēja, ka šāda sadarbība studiju programmu attīstībā ir ļoti nozīmīga, jo pieredzē un zināšanās bagātinās abas puses.

Kā atklāja G. Skripkiene, tērpus studente darinājusi sava diplomdarba ietvaros, un tās mērķis ir atspoguļot un akcentēt mūsdienu  aktualitāti- kolekcija ir veltīta spēcīgai emancipētai sievietei, sievietei  - mežonīgai vilcenei vai varbūt fatālam sapnim. Jaunrades centrā ir feminisma, dzimumu līdztiesības un sieviešu lomas mūsdienu sabiedrībā tēma.

Tērpu darināšanā parādās arī kāda cita laikmetīga iezīme- autore par pamatmateriālu izvēlējusies vīriešu uzvalku, tādējādi uzsverot gan emancipācijas tēmu, gan resursu otrreizējas izmantošanas nozīmi. G. Skripkiene pauda gandarījumu par iespēju prezentēt savu studentu darbus RTA un norādīja, ka šī izstāde ir saņēmusi labas atsauksmes Lietuvā.

Īpaši silti izskanēja G. Skripkienes aicinājums studentiem: “Mīliet savu zemi. Izmantojiet iespēju mācīties ārzemēs, gūstiet pieredzi, bet atgriezieties mājās!”

Izstāde apskatāma RTA Mākslas terasē līdz 28.novembrim. Laipni aicināts ikviens interesents!

 

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

M.Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.