RTA pārstāvji saņem Atzinības rakstus Valsts robežsardzes simtgadē

Otrdiena, 12. novembris, 2019
7. novembrī Rēzeknē ar Valsts prezidenta Egila Levita, Iekšlietu ministra Sandra Ģirgena un citu augstu amatpersonu piedalīšanos noritēja Valsts robežsardzes simtgades svinības.

Tieši šogad aprit 100 gadi kopš Latvijas armijas virspavēlnieka Jāņa Baloža izdotās pavēles par robežsargu priekšnieka amata izveidošanu un robežsargu vienību formēšanu.

Valsts robežsardzes dienests no tā nodibināšanas ir strauji attīstījies. Pilnveidots tehniskais aprīkojums, mobilitāte, apmācību sistēma, izbūvēta valsts robežas infrastruktūra un augusi robežsargu profesionalitāte. Papildinājies arī sadarbības partneru klāsts. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) no 2000. gada, tolaik ar nosaukumu Rēzeknes Augstskola, uzsākusi intensīvu sadarbību gan ar Valsts robežsardzi, gan ar Valsts robežsardzes koledžu.

Kopš 2012. gada RTA īsteno profesionālo bakalaura studiju programmu „Robežapsardze”. Gadu gaitā stiprināta akadēmiskā personāla sadarbība, īstenoti kopīgi sporta pasākumi, velobraucieni un zinātniskās konferences.

No 2015. gada Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija īsteno FRONTEX aģentūras Eiropas kopīgo maģistra studiju programmu „Stratēģiskā robežu pārvaldība”, kas iezīmē ļoti svarīgu akadēmijas darbības virzienu. Tā ir unikāla programma, un RTA ir viena no piecām ES augstākās izglītības iestādēm, kura iesaistījusies šīs studiju programmas īstenošanā. Šī programma tiek īstenota kopā ar Igaunijas Drošības zinātņu akadēmiju (Igaunijā),  Mikolas Romeris universitāti (Lietuvā), Nīderlandes Drošības akadēmiju (Nīderlandē), Valsts Tālmācības universitāti (Spānijā) un Salamankas universitāti (Spānijā). Pirmais programmas „Stratēģiskā robežu pārvaldība” izlaidums notika Spānijā, savukārt otrais – Latvijā. Arī šogad novembra vidū RTA mācīsies 33 šīs programmas studenti.

Par godu Valsts robežsardzes simtajai gadadienai tika pasniegti Atzinības raksti un medaļas. Tos saņēma arī RTA pārstāvji par būtisku ieguldījumu Valsts robežsardzes attīstībā. Svētkos pateicības vārdi tika veltīti RTA eksrektoram, profesoram Edmundam Teirumniekam, RTA rektorei, profesorei Iveitai Mietulei un profesionālās bakalaura studiju programmas „Robežapsardze” direktorei asoc.prof. Ilutai Arbidānei.

RTA kolektīvs izsaka pateicību Valsts robežsardzei par izrādīto cieņu, sekmīgo un produktīvo sadarbību, novēlot neizsīkstošu spēku atbildīgajā darbā.

 

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu