RTA pārstāvji piedalās reģionālajā ideju darbnīcā: „Latgales demogrāfiskais portrets”

Trešdiena, 6. novembris, 2019
5. novembrī Rēzeknes novadā norisinājās reģionālajā ideju darbnīca: „Latgales demogrāfiskais portrets”, kura piedalījās arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) pārstāvji. Pasākums noritēja Valsts pētījumu programmas ietvaros, un reģionālās ideju darbnīcas notikušas vairākos Latvijas reģionos, uzklausot nevalstisko organizāciju, pašvaldību darbinieku, uzņēmēju, iedzīvotāju viedokļus par reālo situāciju un iespējamiem risinājumiem veidiem, kā uzlabot dzīves līmeni.

Darbnīcā Rēzeknē, kura rīkota pētījuma „Ilgtspējīgas un saliedētas Latvijas sabiedrības attīstība: risinājumi demogrāfijas un migrācijas izaicinājumiem” (DemoMig) ietvaros, atsevišķās darba grupās tika iztirzāti tieši Latgales reģionam būtiskie izglītības kvalitātes un pieejamības, kultūras daudzveidības, demogrāfijas jautājumi. Vienu no darba grupām vadīja RTA profesore, Reģionālistikas zinātniskā institūta direktore Velta Ļubkina.

Pētījumu, izmantojot inovatīvu starpdisciplināru pieeju, īsteno atzīti demogrāfijas, ģeogrāfijas, socioloģijas, izglītības, ekonomikas, tūrisma un migrācijas jomas eksperti, kas pārstāv Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti, Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Projekta vadītāja prof. Zaiga Krišjāne.

Tuvākajā laikā iegūtie rezultāti tiks apkopoti, analizēti un pieejami plašākam interesentu lokam.

 RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.