Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notika Asinsdonoru diena

Pirmdiena, 4. novembris, 2019
30.oktobrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notika Asinsdonoru diena. Asinis ziedot tika aicināti visu grupu asins donori. Kā atzina asinsdonoru centra darbinieki, tad kopumā uz akadēmiju šajā dienā asinis nodot bija devušies 37 cilvēki, no kuriem 28 cilvēki ziedoja savas asinis (deviņi cilvēki darīja to pirmo reizi).

Viedokļos par iespēju ziedot asinis dalījās RTA studenti.  

Kaspars Miezis (maģistra studiju programma „Vides aizsardzība”, 2. kurss): „Nodevu asinis jau astoto reizi. Mēģinu asinis nodot katru gadu, jo uzskatu, ka tas, pirmkārt, ir veselīgi. Citiem iesaku nodot asinis, jo tādā veidā ir iespējams palīdzēt gan sev, gan arī kādam citam cilvēkam, kuram tas patiešām ir nepieciešams.”

Elīza Lukste („Tiesību zinātne”, 1. kurss): „Asinis ziedoju pirmo reizi. Tādā veidā es palīdzu cilvēkiem, kam asinis ir vajadzīgas.”

Eduards Zariņš („Svešvalodas (angļu un vācu) skolotājs”, 1. kurss): „Asinis nodevu pirmo reizi. Darīju to tāpēc, lai varētu kādam, kuram tas būtu ļoti nepieciešams, palīdzēt.”

Aija Stabulniece („Tiesību zinātne”, 1. kurss): „Nodevu asinis trešo reizi. Pirmajā reizē nodevu, jo vēlējos uzzināt savu asins grupu. Savukārt otro un trešo reizi nodevu asinis, jo ir patīkami palīdzēt citiem, apzinos, ka varu izglābt trīs cilvēku dzīvības. Es ieteiktu citiem nodot asinis, jo tā ir bezmaksas veselības pārbaude. Tāpat palīdzēt līdzcilvēkiem ir svarīgi, un nekad nevar zināt, kad pašam būs vajadzīga citu palīdzība.”

Paldies visiem, kuri uzdrīkstējās un ziedoja asinis.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.