Sadarbība studiju darbā kopīgai izaugsmei

Pirmdiena, 14. Oktobris
Turpinot pirms vairākiem gadiem aizsākto sadarbību, oktobrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) viesojās studentu grupa no Jādes Augstskolas (Vācija) profesora Paula Bekmana (Paul Beckmann) un lektora Kristofa Voges (Christof Woge) vadībā.

Atšķirībā no iepriekšējiem braucieniem, šoreiz studenti RTA akadēmiskā personāla vadībā ne tikai pilnveidoja savas programmēšanas prasmes RTA Mehatronikas laboratorijā, bet arī izmantoja lielisko izdevību darboties RTA Lāzertehnoloģiju centrā un apguva iemaņas darbā ar lāzergriešanas un lāzermarķēšanas iekārtām.

Klātesot RTA Lāzertehnoloģiju centra pārstāvjiem, mācībspēkiem, studentiem un interesentiem, grupu darba rezultāti tika prezentēti 11.oktobrī, kad studenti iepazīstināja gan ar paveiktā darba teorētiskajiem, gan praktiskajiem aspektiem, atklājot arī gūtās atziņas. Jāatzīmē, ka studenti augstu novērtēja arī mācībspēku ieguldījumu, pateicoties par viņu padomiem, iedrošinājumu un sniegto atbalstu.

Uzrunājot studentus un mācībspēkus, RTA rektores vietnieks sadarbības un attīstības jautājumos, asociētais profesors, Dr.paed. Gunārs Strods izteica pateicību gan RTA, gan Jādes Augstskolas mācībspēkiem, kas aktīvi strādā sadarbības nodrošināšanā, un atzīmēja, ka sadarbība starp RTA un Vācijas augstākās izglītības iestādēm jau ilgst vairāk nekā 15 gadus un tās ietvaros mācībspēki un studenti dodas uz RTA ar dažādiem mērķiem, tanī skaitā, lai piedalītos konferencēs un praktisko darbu veikšanā. G. Strods novēlēja studentiem ne vien kopīgi darboties laboratorijās, bet arī iegūt jaunus draugus, dalīties pieredzē un idejās nākotnes projektiem. „No jums atkarīgs, kā veidosies jūsu nākotne. Jūs varat kļūt gan par ekspertiem, gan mācībspēkiem,” norādīja G. Strods.

Zīmīgi, ka kopīgs darbs studentiem ļauj ne vien pārbaudīt un izmantot savas teorētiskās zināšanas praktisku uzdevumu izpildē, bet arī palīdz uzlabot svešvalodu un komunikācijas prasmes, iemāca darbu sadales principus, kā arī noved pie atziņām, kas noderēs visā turpmākajā dzīvē. Piemēram, viens no studentiem atzīmēja, ka darba gaitā viņš sapratis – komunikācija un plāns ir svarīgi priekšnoteikumi pozitīvam gala iznākumam.

Pēc prezentācijām Jādes Augstskolas studenti saņēma apliecības par dalību apmācībās RTA.

 

 RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

M.Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu