Autorizēties   |   Reģistrēties

Baltijas-Kazahstānas ekonomiskās attīstības asociācijas rīkota vizīte RTA

Ceturtdiena, 3. Oktobris
3.oktobrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA) apmeklēja Baltijas-Kazahstānas ekonomiskās attīstības asociācijas pārstāvji un Kazahstānas konsuls Latvijā Kairats Kambarovs.

Uzrunājot klātesošos, K. Kambarovs pateicās par iespēju apmeklēt RTA un norādīja, ka starp Kazahstānu un Latviju ir izveidojusies laba sadarbība politiskajā, ekonomiskajā un kultūras jomā un viņš cerīgi raugās uz veiksmīgu sadarbību arī abu valstu augstāko izglītības iestāžu starpā. Konsuls atzīmēja, ka Rīgā jau mācās vairāk nekā 300 Kazahstānas studenti tādās jomās kā IT, programmēšana, uzņēmējdarbība un citās. “Latvijā sagatavo labus speciālistus, un mēs gribētu iepazīt arī RTA darbību,” pauda K. Kambarovs.

Vizītes turpinājumā K. Kambarovs prezentēja pirmā Kazahstānas prezidenta Nursultana Nazarbajeva grāmatas "Neatkarības laikmets" izdevumu latviešu valodā, kas nākusi klajā ar Baltijas-Kazahstānas ekonomiskās attīstības asociācijas atbalstu. Vairāki grāmatas eksemplāri tika pasniegti kā dāvinājums RTA bibliotēkai.

Saņemot dāvinājumu, rektores vietnieks sadarbības un attīstības jautājumos, asociētais profesors Gunārs Strods pateicās viesiem par izrādīto interesi un pauda gatavību sadarboties studentu apmaiņā starp RTA un Kazahstānas universitātēm, akcentējot, ka akadēmijas maģistra programmu jau ir absolvējušas divas Kazahstānas studentu grupas. Viņš arī aicināja klātesošos izmantot iespējas, ko sniedz Kazahstānas valsts stipendiju programma studiju īstenošanā. G. Strods mudināja ikvienu attīstīt interesi par Kazahstānu, kas ir pievilcīga gan ar saviem cilvēkresursiem, gan kultūras mantojumu, gan dabas resursiem.

 

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu