Rēzeknes Augstskolā notika diskusija par Eiropas Savienības fondu finansējuma ietekmi uz reģionālajām augstskolām

Piektdiena, 13. Novembris
2015. gada 12. novembrī Rēzeknes Augstskola (RA) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā rīkoja praktisko konferenci “Vai Eiropas Savienības fondu finansējums sekmē Latvijas reģionu augstskolu veidošanos par zināšanu un resursu centriem?”.

Konferencē klātesošos uzrunāja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka, akcentējot Rēzeknes Augstskolas lielo veikumu Eiropas Savienības struktūrfondu apguvē un izlietojumā. „Redzētais Augstskolā man vieš pārliecību, ka par ES finansējumu uzbūvētā Inženieru fakultātes ēka ir būtisks ieguldījums reģiona jauniešu nākotnē. No 2008. gada līdz šim laikam, Rēzeknes Augstskola kopumā ir piesaistījusi no ES fondiem virs 13 miljoniem eiro savai attīstībai. Patiešām ir svarīgi domāt par jauniešu rītdienu, kas ar viņiem notiks, vai viņi izvēlēsies palikt reģionā, vai valstī, vai tomēr dosies prom. Apskatot Rēzeknes Augstskolas laboratorijas, es ieraudzīju ne tikai iekārtas, bet arī zinātkāras studentu acis. Tas liecina, ka jauniešiem ir vēlme gūt zināšanas, praktiskās iemaņas, tādējādi palielinās izredzes, ka viņi nākotnē paliks un darbosies šeit pat Latvija,” tā I. Šteinbuka.

Diskusijā piedalījās Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, pašvaldību un uzņēmēju pārstāvji, kā arī augstskolas administrācija. A. Bartaševičs aktualizēja jautājumu par studiju programmu sasaisti ar uzņēmēju vajadzībām un norādīja uz būtisko ieguvumu, ar kura palīdzību pilsētā labiekārtota infrastruktūra. Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis par to, ka Eiropas Savienības finansējums palīdz īstenot daudzas vērtīgas ieceres, tostarp arī augstskolās veicina zinātniskās kapacitātes kāpināšanu.

Valsts izglītības attīstības aģentūras direktores vietniece, Zinātnes, pētniecības un inovāciju politikas atbalsta departamenta direktore Elita Zondaka analizēja Latvijā piesaistītos finanšu resursus, uzsverot būtisko pienesumu tieši Latgales reģionam.

Pasākumu vadīja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks Mārtiņš Zemītis.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

M.Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu