Projekta „Dejot pasaulē” ietvaros Rēzeknē notiks Ģimenes svētki

Otrdiena, 17. septembris, 2019
28. septembrī plkst. 14.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, vēsturiskajā Skolotāju institūta ēkā, aktu zālē (Atbrīvošanas aleja 115) Rēzeknes pilsētas represēto nodaļa organizē Ģimenes svētkus sadarbībā ar Latvijas politiski represēto Cēsu biedrības un Kokneses politiski represēto kluba biedru ģimenēm.

Projekta „Dejot pasaulē” mērķis ir – caur dažādām aktīvām, radošām un izglītojošām aktivitātēm stiprināt ģimenes vērtības Latvijas politiski represēto biedrību ģimeņu vidū. Projektu īsteno Latvijas politiski represēto  Cēsu biedrība sadarbībā ar Kokneses novada politiski represēto nodaļu un Rēzeknes politiski represēto klubu. Tā laikā tiks īstenoti Ģimenes svētki Rēzeknē, kā arī filmu un stāstu vakari Cēsīs un Ģimenes svētki Koknesē.

Projekta tiešā mērķauditorija ir šo trīs organizāciju biedru ģimenes, skolu jaunieši no Cēsīm, Kokneses un Bebriem, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti.

Pasākuma laikā skanēs stāsti, būs diskusijas, vēstures liecības par Latvijas vietējo iedzīvotāju represijām, būs arī muzikāli priekšnesumi, ekskursija pa vēsturisko Skolotāju institūta ēku (kas šobrīd ir vērienīgs izglītības un kultūras centrs Latgalē), katram pasākuma dalībniekam liekot justies mazliet akadēmiskam. Tuvojoties Skolotāju dienai, runāsim par gudrību, kas ir uzticēta cilvēka rūpēm un atbildībai vispirms katra Latvijas pilsoņa ģimenē, tādējādi veicinot patriotisma attīstību.

Pēc ekskursijas pasākuma dalībniekiem turpināsies neformālās diskusijas.

Ap plkst. 16.00 pasākuma dalībnieki apmeklēs ievērojamākos Rēzeknes pilsētas apskates objektus (daudzfunkcionālo koncertzāli „GORS”, gājēju promenādi uz jauno pieminekli „Latgales kongresam 100”), būs piemiņas brīdis pie piemiņas plāksnes represiju upuriem, ekskursija noslēgsies pie Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra „Zeimuļs”. (Pasākuma dalībniekus autobuss aizvedīs līdz pirmajam apskates objektam „GORS” un sagaidīs pie pēdējā = „Zeimuļs”. Tiem dalībniekiem, kuriem būs nepieciešama īpaša palīdzība, tā tiks sniegta personīgi.)

Ap plkst. 18.00 nakšņošanas vietā būs vakarēšana ar folkloras kopu „RŪTA”.

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.