RTA atklāta foto un dzejas izstāde „Fotogrāfijas ar vārdiem”

Ceturtdiena, 12. septembris
11. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bibliotēkas lasītavā tika atklāta RTA multimediju dizaina speciālista Māra Justa un dzejnieces Inetas Atpiles-Juganes kopīgi veidotā izstāde „Fotogrāfijas ar vārdiem”, kurā fotogrāfijas organiski papildina dzejas rindas.

Saulainā diena bija lielisks fons radošajam pasākumam, kas notika RTA bibliotēkas lasītavas telpās, kur satikās fotogrāfija, dzeja un mūzika. Izstādes atklāšanā klātesošajiem bija iespēja ieklausīties izstādes autoru stāstā par izstādes rašanos, par to, kāds katram ir bijis ceļš, kļūstot par fotogrāfu vai dzejnieku. Ieskandinot Dzejas dienas, I. Atpile-Jugane ļāva ielūkoties savās dzejās rindās, savukārt par pasākuma muzikālo noformējumu bija parūpējušies divi talantīgi jaunie džeza mūziķi – Kristians Justs un Ralfs Arbidāns.

Gan M. Justs, gan I. Atpile-Jugane saņēma daudz ziedu un laba vēlējumu no klātesošajiem, kuri mudināja turpināt pārsteigt un priecēt ar jauniem darbiem. Tieši pateicoties viņiem – radošajiem cilvēkiem, kuri spēj apstādināt laiku un ļauj paraudzīties uz pasauli no cita skatupunkta –, tiek bagātināta līdzcilvēku pasaule. Arī abi izstādes autori bija parūpējušies par pārsteigumu savas daiļrades cienītājiem, dāvinot savas fotogrāfijas un grāmatu „Mūdynuot muokuļus” ar autogrāfiem.

M.Justs ir Latgales fotogrāfu biedrības biedrs, un, kā pats saka, „kopš bērnības fotografē, kopš brieduma gadiem – filmē”. Strādā RTA kopš 2001. gada un rūpējas par akadēmijas vizuālo tēlu – fotogrāfijās, video materiālos u.c. Daudzu filmu, to skaitā arī dokumentālo (piemēram, „Latgolys laikadečs”, „Juoņa Klīdzieja dabasu puse”, „Latgales Māras ceļš 1939–1992”) videorežisors-operators.

Dzejniece, scenāriste, dziesmu tekstu autore I. Atpile-Jugane ir Rēzeknes Augstskolas (tagadējā RTA) absolvente, Rēzeknes Augstskolā strādājusi par Baltu filoloģijas pētnieciskā centra vadītāju, ilgus gadus bijusi arī vieslektore. Šobrīd viņa ir Latgales Kultūrvēstures muzeja direktores vietniece. I. Atpile-Jugane ir piecu dzejas grāmatu autore.

RTA bibliotēkā izstāde apskatāma no 11. septembra līdz 1. novembrim. Tā turpina izstāžu ciklu „Iekrāsosim pasauli dažādās krāsās”, kas veltīts RTA pasniedzēju un darbinieku talantiem un vaļaspriekiem.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Arinas Belovas fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu