Rēzeknes Augstskola piedalījās interaktīvā vides izglītības pasākumā

Ceturtdiena, 12. Novembris
4. novembrī Rēzeknes novada domē notika SIA „ALAAS” un Latgales Ekoskolu organizētais interaktīvais pasākums vides izglītībā „Savā Latvijā mēs varam dzīvot atbildīgi”.

Šajā pasākumā apmeklētāji varēja uzzināt gan ekoskolu, gan arī dažādu organizāciju kā, piemēram, biedrības „Latvijas Zaļā Josta”, Dabas aizsardzības pārvaldes, biedrības „homo ecos”, pieredzes stāstus. Organizācijas savās prezentācijās stāstīja, kādus pasākumus ikdienā veic, lai saudzētu Latvijas dabu. Bija sagatavoti arī ieteikumi, kā pasākuma apmeklētāji var rūpēties par dabu ikdienā. Pasākumā piedalījās arī SIA „ALAAS” izpilddirektors Jurijs Petkevičs, kurš apmeklētājiem sīkāk pastāstīja par uzņēmumu un tā darbību.

Rēzeknes Augstskolas (RA) Inženieru fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka iepazīstināja klātesošos ar zaļajām tehnoloģijām, uzsverot to, ka ikdienā un ražošanā lielākoties būtu nepieciešamība pēc šādām tehnoloģijām. Savā prezentācijā dekāne pastāstīja to, ka atkritumiem ir jādod otrā dzīve, tos pārstrādājot un pārvēršot par resursiem nākamajai ražošanai, līdz ar to piesārņošana ikdienā samazinātos. Savukārt RA studenti apmeklētājiem piedāvāja darboties radošā darbnīcā – dizaina idejas no avīzēm. Aktivitāte bija plaši apmeklēta un interesenti centās gūt praktiskās iemaņas darbu izveidē.

Viena no pasākuma organizatorēm, Dricānu vidusskolas direktore Skaidrīte Strode dalījās savā stāstā par to, kā viņa rūpējas par apkārtējo dabu: „Lai saudzētu Latvijas vidi, cenšos šķirot atkritumus, veikalā nepērku plastmasas maisiņus, jo līdzi ir savi auduma maisiņi. Veikalos skatos, lai pirkuma iepakojums būtu videi veselīgāks.”

No apmeklētājiem tika savāktas visas PET pudeles, lai nodotu tās tālāk pārstrādei. Noslēguma daļā pasākuma organizatori pateicās visiem pasākuma apmeklētājiem par labi padarīto darbu.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu