RTA tiks atklāta foto un dzejas izstāde „Fotogrāfijas ar vārdiem”

Sestdiena, 7. septembris, 2019
11.septembrī plkst. 13.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bibliotēkas lasītavā notiks RTA multimediju dizaina speciālista Māra Justa un dzejnieces Inetas Atpiles-Juganes kopīgi veidotās izstādes „Fotogrāfijas ar vārdiem” atklāšana.

M.Justs ir Latgales fotogrāfu biedrības biedrs, un, kā pats saka, „kopš bērnības fotografē, kopš brieduma gadiem – filmē”. Strādā RTA kopš 2001. gada un rūpējas par akadēmijas vizuālo tēlu – fotogrāfijās, video materiālos u.c. Daudzu filmu, to skaitā arī dokumentālo (piemēram, „Latgolys laikadečs”, „Juoņa Klīdzieja dabasu puse”, „Latgales Māras ceļš 1939–1992”) videorežisors-operators.

Dzejniece, scenāriste, dziesmu tekstu autore I. Atpile-Jugane ir Rēzeknes Augstskolas (tagadējā RTA) absolvente, Rēzeknes Augstskolā strādājusi par Baltu filoloģijas pētnieciskā centra vadītāju, ilgus gadus bijusi arī vieslektore. Šobrīd viņa ir Latgales Kultūrvēstures muzeja direktores vietniece. I. Atpile-Jugane ir piecu dzejas grāmatu autore.

Turpinot atklāt RTA darbinieku talantus, izstādē varēsiet aplūkot M. Justa fotogrāfijas, kuras organiski papildinās I. Atpiles-Juganes dzejas rindas.

Izstādes atklāšanā, ieskandinot Dzejas dienas, būs iespēja satikt abus izstādes autorus, ieklausīties viņu stāstos par to, kā top fotogrāfijas un dzeja, baudīt dzeju pašas autores izpildījumā, radošā gaisotnē smelties iedvesmu. Pasākumā par muzikālo noformējumu parūpēsies džeza mūziķi Kristians Justs un Ralfs Arbidāns.

RTA bibliotēkā izstāde apskatāma no 11. septembra līdz 1. novembrim. Tā turpina izstāžu ciklu „Iekrāsosim pasauli dažādās krāsās”, kas veltīts RTA pasniedzēju un darbinieku talantiem un vaļaspriekiem.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.