Pētniecisko un praktisko darbu rezultātu prezentācija Lietuvā

Ceturtdiena, 5. septembris, 2019
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studiju programmas “Apģērbu dizains un tehnoloģija” 3. kursa studējošie 6. septembrī dosies uz Utenas Lietišķo zinātņu universitāti (Lietuva), lai piedalītos zinātniskajā diskusijā “Ceturtā industriālā revolūcija maina pasauli”.

Savukārt posteru sesijā tiks prezentēti 2018./2019. studiju gada RTA Granta projektu “Starpdisciplināri pētījumi lāzerapstrādes (lāzergravēšanas, lāzergriešanas) tehnoloģiju pielietojumam tekstilmateriālos”, un “3D printēšanas tehnoloģiju izmantošanai tekstilizstrādājumu dizainā” pētījumu rezultāti, kā arī tekstila, dabīgās un mākslīgās ādas dizainparaugi – apģērbi un aksesuāri, kuros izmantotas lāzerapstrādes un 3D drukas tehnoloģijas. Tie ir Zelmas Kačkānes izstrādātā lenču kleita “Šūna”, aksesuāru - somu kolekcijas “Leucanthemum vulgare’’, Sabīnes Kārkliņas aksesuāru-jostas somu kolekcija “Emociju kontrasti”, Natālijas Brokānes apģērbu projekti “Caurspīdīgā ģeometrija” un “Tīrā elegance”.

Pētījumi veikti un projekti izstrādāti sadarbībā ar RTA inženieriem Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju un Metālapstrādes un mehatronikas pētnieciskajos centros. Iegūtie pētnieciskie rezultāti un eksperimentālais materiāls, ko var izmantot dizaina un inženierzinātņu studiju programmu studenti un docētāji  studiju un zinātniskajā darbā un turpmākiem pētījumiem,  palīdzēs studentiem projektēt un izgatavot līdzvērtīgus produktus arī turpmāk.

RTA docētāju un studentu kopīga zinātniskā darbībā ir pilnveidota studiju satura kvalitāte, jo  studenti piedalās inovatīvu zinātnisko pētījumu veikšanā, projekta uzdevumi un sasniegtie rezultāti papildina studiju kursu saturu, sekmē jaunu tēmu studiju projektu un noslēguma darbu izstrādi.

Pasākuma noslēguma modes skatē “Laiks un jautājums” tiks demonstrētas Zelmas Kačkānes aksesuāru - somu kolekcija  “Anba” un profesionālās maģistra studiju programmas “Dizains” maģistra darbos izstrādātās tērpu kolekcijas: Ilze Fetjko “Uzmetums”, Inese Dembovska “Punkts uz I”.

 

Silvija Mežinska,

studiju virziena „Ražošana un pārstrāde” vadītāja

studiju programmas ”Apģērbu dizains un tehnoloģija” direktoreRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.