RTA Rozes svētkos Rozes titulu iegūst Jana Kozule, bet par Bruņinieku kļūst Ēriks Meteļskis

Pirmdiena, 2. septembris, 2019
Rozes svētki Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā ir viens no gada skaistākajiem un aizraujošākajiem pasākumiem. Ne tikai tāpēc, ka no 1. kursa studentu vidus tiek izvēlēti divi atraktīvi jaunieši – Rozes un Bruņinieka titulu ieguvēji, bet arī tāpēc, ka šie svētki saliedē pirmkursniekus, ļaujot vienam otru labāk iepazīt un atklāt citiem savus talantus. Šogad Rozes svētku konkursā piedalījās deviņi drosmīgi jaunieši, no kuriem par RTA Rozi kļuva Jana Kozule, bet par RTA Bruņinieku – Ēriks Meteļskis.

Arī šogad Rozes svētkos gaisā virmoja svētku noskaņojums, saule lutināja, un jaunieši bija jo īpaši pacentušies, prezentējot sevi, savus talantus un hobijus. Pasākumu vadīja 2014. gada Rozes titula ieguvēja Laura Kudravska un 2018. gada Bruņinieka titula ieguvējs Sandis Proms.

1.kursa studentu priekšnesumus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija radoši un atraktīvi savas jomas speciālisti: Latgales vēstniecības GORS Mārketinga nodaļas vadītāja Edīte Husare, dziedātājs, grupas „Ginc un Es” solists Gints Ločmelis un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Ekonomikas un pārvaldības fakultātes „Tiesību zinātņu” virziena docētājs Aldis Kaļva.

Apliecinot, ka 1. kursa studenti ir ļoti talantīgi un enerģiski, daudzveidīgus priekšnesumus Rozes svētku konkursā demonstrēja deviņi jaunieši. Dina Soma (absolvēta Daugavpils Valsts ģimnāzija), kura ikdienā labprāt dejo tautu dejas un ir absolvējusi Špoģu mūzikas skolu, Rozes svētkus ieskandināja ar dziesmu „Noslēpums”, un, kā pati saka, tad demonstrēja „kādu savu aizmirstu hobiju – dziedāšanu un klavieru spēlēšanu”. Par muzikāliem mirkļiem parūpējās arī Santa Bilinska (Nautrēnu vidusskola), spēlējot ģitāru un dziedot dziesmu „Zemenes”, kas bija kā veltījums viņas draugiem un bijušajiem klasesbiedriem. Bet Lauma Ritiņa (Rēzeknes Katoļu vidusskola), kurai patīk gan dziedāt, gan dejot, izpildīja sirsnīgo dziesmu „Es gribu kā bērns vēl just” no izrādes „Pepija”, kas bija kā vēlējums ikvienam saglabāt ilgāk bērnību savā sirdī.

Jana Kozule (Rēzeknes un mākslas dizaina vidusskola) pārsteidza ar savu kvalifikācijas darbu – tērpu kolekciju „URBAN”, kas sastāvēja no pieciem tērpiem ar ģeometriskām detaļām, kā arī demonstrēja kopā ar māsu radītos linu kreklus, uz kuriem ar pērlītēm ir izšūti kukaiņi. Savu radošumu atklāja arī citi jaunieši: Arina Belova (Rēzeknes 5. vidusskola), kurai patīk fotografēt un spēlēt teātri, klātesošajiem parādīja skaistas gleznas, ko pati gleznojusi, bet Skaidrīte Golubovska (Dricānu vidusskola) ļāva ielūkoties savā liriskajā pasaulē, deklamējot pašas sacerētos dzejoļus. Savukārt Sanita Kuzminska (Kaunatas vidusskola) pastāstīja par savu rokassprādžu veidošanas hobiju, parādot arī daļu no sava veikuma.

Eduards Zariņš (Dricānu vidusskola), iedvesmojot citus jauniešus izmantot dzīves sniegtās iespējas, padalījās pieredzes stāstā par to, kā apceļojis un iepazinis Spāniju, bet Ēriks Meteļskis (Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola) stāstīja par saviem hobijiem, kas kļuvuši par daļu no viņa dzīves, – stuntriding (akrobātika uz motocikla), motorsports un veco lietu restaurācija (jaunieša kolekcijā ir arī kāds sens zobens).

Žūrija Rozes titulu piešķīra Janai Kozulei, bet Bruņinieka titulu – Ērikam Meteļskim, kurš saņēma arī Skatītāju simpātiju balvu. Jāpiebilst, ka šajā dienā Ēriks svinēja savu dzimšanas dienu, līdz ar to nopelnītais tituls un citas lieliskās balvas bija laba dāvana svētkos. Savukārt žūrijas pārstāves Edītes Husares Simpātiju balvu saņēma Sanita Kuzminska un Eduards Zariņš.

Rozes titula ieguvēja Jana Kozule, kurai patīk dizains un viss, kas saistīts ar radošumu, RTA studē Izglītības, valodu un dizaina fakultātes profesionālā bakalaura studiju programmā „Interjera dizains”. Jaunietei patīk skicēt, gleznot, kopā ar māsu veido jaunas tērpu kolekcijas savam zīmolam (Instagram @artontextile). Kā Rozes titula ieguvēja Jana vēlas arvien vairāk cilvēkiem izstāstīt RTA stāstu un motivēt topošos studentus izvēlēties studijas RTA.

Bruņinieka titula ieguvējs Ēriks Meteļskis studē Inženieru fakultātes profesionālā bakalaura studiju programmā „Mehatronika”. Jaunietis teic, ka RTA un konkrēto studiju programmu izvēlējies, jo „RTA nodrošina labas izaugsmes iespējas. Mehatroniku studēšu, lai iegūtu nepieciešamās zināšanas un iemaņas, kuras man ļaus realizēt savas idejas un iecerētos projektus. Šīs zināšanas man noderēs nozarē, kurā vēlos darboties, – motorsportā”. Ēriks apsola, ka gada laikā pierādīs, ka ir iegūtā Bruņinieka titula cienīgs.

Liels paldies pasākuma atbalstītājiem, kuri bija parūpējušies par patiešām vērtīgām un lieliskām balvām, – Rēzeknes teātrim „Joriks”, kinoteātrim „Silverscreen Rēzekne”, „Fresh Terase” un mājas kārumu uzņēmumam „Cukurella”. Paldies arī deviņiem drosmīgajiem jauniešiem, kuri nenobijās un pirmajā skolas dienā, kad viss ir jauns un vēl nezināms, piedalījās Rozes svētku konkursā. Paldies arī žūrijai, kurai bija uzticēts atbildīgs un ne tik viegls darbs, kas tika godam paveikts.

Lai radošs, veiksmīgs un saulains – gan domās, gan darbos – jaunais studiju gads ikvienam no mums – gan RTA studentiem, gan darbiniekiem!

 Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.