Jauno studiju gadu uzsāks ar modes skati

Otrdiena, 27. augusts, 2019
Kā zināms, rudens ir ražas laiks, un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studiju programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija” studējošie ar savu iepriekšējā studiju gada veikumu, ko demonstrēs modes skatē, jau 2. septembrī dosies uz Kaunatas vidusskolu. Tur Zinību dienā ir iecerēts skolēnus iesaistīt daudzveidīgās interešu aktivitātēs, un, protams, dizaina un tehnoloģiju joma ir viena no tām.

Iepriekšējais studiju gads studiju programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija” studējošajiem ir bijis radošs, aktīvs un piepildīts, piedaloties dažādos projektos. Tērpi un aksesuāru kolekcijas ir tapuši studiju projektos, kvalifikācijas un maģistra darbos. Eksperimentālie pētījumi darbā ar materiāliem un tehnoloģijām ir veikti, piedaloties RTA granta projektos „Starpdisciplināri pētījumi lāzerapstrādes (lāzergravēšanas, lāzergriešanas) tehnoloģiju pielietojumam tekstilmateriālos” un „3D printēšanas tehnoloģiju izmantošanai tekstilizstrādājumu dizainā”.

Daudz jaunu dizaina risinājumu sadarbībā ar inženieriem tapa ES programmas „Radošā Eiropa” atbalstītajā projektā „European Connections in Digital Arts –EUCIDA”, kurā iesaistījās Latvija, Francija un Īrija. Projekta partneris no Latvijas puses – Rēzeknes novada pašvaldība, kas savukārt uzaicināja piedalīties Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju.

Daudzi darbi jau bija skatāmi izstādē „Digitālais eksperiments dizainā 2” Lūznavas muižā. Savukārt pavisam drīz – 11. septembrī –  Rēzeknes Kultūrvēstures muzejā tiks atklāta RTA dizaina studiju programmu studentu darbu izstāde.

Ir liels gandarījums par paveikto. Lai jaunām iecerēm un to realizēšanas iespējām bagāts jaunais studiju gads!

Silvija Mežinska,

studiju virziena „Ražošana un pārstrāde” vadītāja,

studiju programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija” direktore

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.