RTA pārstāve Gunta Vaičule 30.Pasaules Vasaras Universiādē izcīna augsto 4.vietu

Trešdiena, 7. augusts, 2019
No 3. līdz 14. jūlijam Itālijas pilsētā Neapolē notika 30. Pasaules Vasaras Universiāde. Dalībai Universiādē bija akreditējušās vairāk kā 143 valstis un 9800 atlēti. Latviju sacensībās pārstāvēja 32 sportisti no vienpadsmit Latvijas augstskolām, viņu vidū bija arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) pārstāve – vieglatlēte Gunta Vaičule, kura 200 m distancē ieguva augsto 4. vietu.

Pusfināla skrējienā G. Vaičule 200 metrus veica 23,32 sekundēs, kas viņai ļāva savā skrējienā būt otrajai un uzstādīt tobrīd savu sezonas labāko rezultātu. Savukārt starp visām pusfinālistēm viņai bija ceturtais labākais rezultāts. Finālsacensības 200 metros Gunta finišēja ceturtā pēc 23,12 sekundēm, vēl vairāk uzlabojot savu sezonas labāko rezultātu un šajās sacensībās izcīnot augsto 4. vietu.

Kā stāsta Gunta, tad sagatavošanās Universiādei noritējusi veiksmīgi. „Līdz tai man jau bija daudz sacensību. Uz Universiādi devos pa taisno no Dimanta Līgas posma Lozannā, kur biju sasniegusi sezonas labāko rezultātu, tāpēc cerēju uz vēl labāku rezultātu Universiādē. Braucu ar labu pārliecību un veselīgu satraukumu, jo zināju, ka varu sasniegt augstvērtīgu rezultātu un cīnīties par medaļām. Atmiņā vislabāk paliks tas, kā dzīvojām uz kuģa, un tas, cik ārā bija karsti. Manā sacensību pieredzē tas bija kaut kas nebijis,” stāsta sportiste.

Gunta šogad RTA ieguva maģistra grādu tiesību zinātnē. Lai arī nebija viegli, jauniete spēja apvienot sportu ar studijām. „RTA man saistās ar atsaucīgiem mācībspēkiem, kuri labprāt sniedz padomu un ir atvērti komunikācijai. RTA studēju maģistrantūrā, un pirmajā studiju gadā mācības bija nedēļas nogalēs. Tas laiks gan bija ļoti saspringts, jo es tiešām centos būt klāt visās lekcijās un praktiskajās nodarbībās. To apvienot bija diezgan sarežģīti. Otrajā studiju gadā bija prakse un maģistra darba izstrāde, tad, rūpīgi plānojot savu laiku, viss bija izdarāms,” savā pieredzē dalās Gunta, atklājot, ka viņai bijusi liela motivācija, lai apvienotu abas jomas – studijas un sportu.

„Sports ir mans dzīvesveids, un es uz to maksimāli koncentrējos, nepieļaujot atlaides. Tajā pašā laikā augstākā izglītība bija mans pēdējo gadu mērķis, kuru biju nolēmusi īstenot paralēli sportam. Zinu, ka pienāks brīdis, kad beigšu profesionāli sportot, un man jau būs liels darbs izdarīts, lai varētu stabili nostāvēt uz savām kājām. Studēšana mani ļoti norūdījusi kā personību, un tas palīdz arī sacensību arēnās,” stāsta Gunta.

Jaunajiem sportistiem vieglatlēte atgādina: „Ja izvēlētais sporta veids pieļauj laiku klātienes studijām, tad tas noteikti ir jāizmanto. Sportistam ir jābūt maksimālistam, tāpēc nedrīkst atteikties no izglītības iegūšanas. Jebkuram cilvēkam, lai attīstītos, ir jābūt vīzijai nākotnē. Ne velti cilvēki veic uzkrājumus, iegulda līdzekļus, un izglītība ir izcils ieguldījums.”

Rio Olimpisko spēļu dalībniece Gunta Vaičule 2017. gada vasarā pārstāvēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju pasaules Universiādē Ķīnā, kur ieguva sudraba godalgu 200 m skrējienā. Tuvākās sacensības, uz kurām Gunta dosies, ir 10.–11. augustā notiekošais Eiropas komandu čempionāts Horvātijā. Lai veiksmīgs starts!

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Sandras Škutānes foto un no G. Vaičules personīgā arhīva

 

 

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.