Autorizēties   |   Reģistrēties

RTA pārstāves Latvijas delegācijas sastāvā piedalās ķīniešu valodas un kultūras seminārā Pekinas Starptautiskajā ķīniešu koledžā

Ceturtdiena, 1. Augusts
No 8. līdz 21. jūlijam Pekinas Starptautiskajā ķīniešu koledžā (Beijing International Chinese College (BICC)) norisinājās Latvijas delegācijai īpaši sagatavots ķīniešu valodas un kultūras seminārs, ko sponsorēja Ķīnas Tautas Republikas Tirdzniecības ministrija. 25 cilvēku delegācijas sastāvā bija ar ķīniešu valodas apguvi saistītu izglītības iestāžu vadītāji, skolotāji, docētāji, studenti, uzņēmēji un radošo industriju pārstāvji. Pateicoties ilggadējai sadarbībai ar Latvijas Universitātes Konfūcija institūtu, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA) delegācijā pārstāvēt bija iespēja Zinātņu daļas vadītājai Antrai Kļavinskai un Konfūcija klases audzēknei Anastasijai Goršanovai.

Divu nedēļu laikā semināra dalībnieki izbaudīja ķīniešu viesmīlību, piedalījās ķīniešu valodas nodarbībās, noklausījās pieredzējušu pasniedzēju lekcijas par Ķīnas kultūru un ekonomiku. Tika piedāvāta arī iespaidīga kultūras programma:  Pekinā bija iespēja apmeklēt Aizliegto pilsētu,  Debesu templi un citus kultūrvēsturiskus objektus, vērot akrobātikas šovu, netālu no Pekinas kāpt Lielajā Ķīnas mūrī. Divas dienas tika pavadītas vienā no senajām Ķīnas galvaspilsētām – Siaņā, kas pārsteidza gan ar labi saglabājušos vecpilsētas mūri, krāšņo arhitektūru, musulmaņu kvartālu un iespaidīgo Terakotas armijas muzeju, gan ar mūsdienīgām tehnoloģijām aprīkoto industriālo zonu. Semināra laikā BICC un Siaņas Starptautiskajā universitātē (Xi’an International University) norisinājās diskusijas par sadarbības iespējām izglītības jomā.

Pēc ceļojuma no Ķīnas mājās tika pārvesti ne tikai semināra noslēgumā svinīgi pasniegtie sertifikāti un suvenīri, bet arī patīkamas atmiņas un idejas turpmākai sadarbībai un Ķīnas iepazīšanai. Piemēram, Anastasija Goršanova, kura trīs gadus apguva ķīniešu valoda RTA Konfūcija klasē, ar labiem rezultātiem ir ieguvusi grantu un uzsāks studijas Ķīnā (South China Normal University).

 

Antra Kļavinska

Foto: Visvaldis Šteinbergs; BICCRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu