Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija – vērtīgs posms karjeras izveidē

Trešdiena, 17. jūlijs, 2019
Aizvadītajā mēnesī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Ekonomikas un pārvaldības fakultāti absolvēja vairāk nekā 100 jauno speciālistu. Studiju programmā „Vadības zinātne” diplomu ieguva aktīva jauniete no Aglonas novada Laila Meirule.

Laila ir pabeigusi Preiļu Valsts ģimnāziju. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju izvēlējusies, jo, pirmkārt, studiju programma „Vadības zinātne” ļoti ieinteresējusi, otrkārt, vēlējusies palikt Latgalē, kur viņasprāt, ir daudzpusīgas iespējas nākotnei, jo konkurētspēja lielāka salīdzinoši ar blīvāk apdzīvotiem reģioniem.

Savu izvēlēto studiju programmu Laila raksturo kā ļoti saistošu, ar plašu apgūstamo studiju kursu spektru, kas ir labs pamats pirmās augstākās izglītības iegūšanai, iespējams, savas uzņēmējdarbības uzsākšanai un/vai tālākai studēšanai maģistrantūrā.

Laila stāsta: „Studiju laikā biju iesaistījusies ERASMUS+ programmā – studēju Lietuvā. Absolvējot akadēmiju, tagad esmu nolēmusi izmantot ERASMUS+ programmas piedāvātās pēcdiploma prakses iespējas un šobrīd esmu praksē Igaunijā.” Kā noderīgu un vērtīgu posmu RTA studiju procesā jauniete atceras, protams, pieredzi un zināšanas, ko sniegusi ERASMUS+ programma, izglītojošās mācību ekskursijas, iesaiste dažādos projektos, studijas un interesantās lekcijas, kuras nodrošinājuši RTA docētāji – savas jomas profesionāļi.

 Veiksmīgi aizstāvētais bakalaura darbs par tēmu “Paaudžu atšķirības sociālajā un darba vidā Latvijā”, gūtās zināšanas RTA, apkopotā pieredze Lailai ir sniegusi iespēju jau šobrīd  veiksmīgi darboties vairākās jomās un nopelnīt, novērtējot pieredzi un saņemot gandarījumu par paveikto.

Par savu nākotnes plāniem L. Meirule saka: „Lai sasniegtu vēlamo, nav jābaidās riskēt, jo tikai izmantojot dotās iespējas, mēs spējam virzīties tālāk. Esmu iedvesmas pilna turpināt studijas maģistrantūrā, jo zināšanas, tā ir izaugsme.”

            Ikvienam jaunietim, kurš šobrīd ir pārdomās un augstskolas meklējumos, viņa novēl: „Lai ikvienam izdodas mērķtiecīgi izvēlēties un ar konkrētu vīziju nākotnē uzsākt studijas, kas ļautu realizēt svarīgākās dzīves ieceres un, lai nereālie mērķi kļūst sasniedzami!”.

            Reflektantu uzņemšana Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā turpinās, vairāk informācija var iegūt www.rta.lv .

        Lolita Kivleniece-Kuzņecova,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.