Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija – otrās mājas un starta punkts izaugsmei

Pirmdiena, 8. jūlijs, 2019
Sigita Obrumane ir viena no šī gada Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas „Ekonomika” absolventiem.

Kā atzīst Sigita, 4 studiju gadu laikā ir sakrājies ne mazums pozitīvu atmiņu, taču visvairāk – eksāmenu laiks. “Uz visiem laikiem atcerēšos studiju kursa „Vadības teorijas” lekcijas un nobeiguma eksāmenu, kad profesors Oļegs Užga-Rebrovs kursabiedriem par mani saka: “Nu, ko man darīt ar tādiem studentiem kā viņa? Pat nav vairāk jautājumu, kurus uzdot! Sigita, 10 balles!” Es šajā laikā sabijos, ka slikti būs, jo pauzes runā bija tik garas! Izjūtas neaprakstāmas, kad profesors ieliek augstāko vērtējumu! Arī diplomdarba aizstāvēšana, ir atmiņā paliekošs brīdis, kad sēdi pirms uzstāšanās, uztraucies, nekas nepalīdz pret stresu. Tad atnāca mana diplomdarba vadītāja lektore Aija Čerpinska, kura man sniedza atbalstu, lai es savu izstrādāto darbu aizstāvētu vislabāk,” vēl nesen piedzīvoto atstāsta Sigita.

Uzsākt studijas RTA bija loģisks solis, jo Sigitai bija svarīgi, lai augstākās izglītības iestāde ir tuvu dzīves vietai un, studējot RTA, viņa varēja katru dienu doties uz mājām Rēzeknes novada Gaigalavas pagastā.

Tāpat nebija grūti izvēlēties, kurā studiju programmā studēt, Sigita saka: „Gribēju, lai ir tāda programma, kur ir darbs ar skaitļiem. Nepētīju visas studiju programmas. Apskatījos Ekonomikas un pārvaldības fakultāti, nonācu pie programmas  „Ekonomika” un specializācijas „Finanšu un grāmatvedības vadība”. Tobrīd par ekonomiku neko nezināju un neinteresējos. Teikšu godīgi, ka man bija nedrošības sajūta,  bet, kad sākās lekcijas, mani tās tik ļoti aizrāva, man patika visi studiju kursi. Sapratu, ka tas ir tieši tas, ko es gribēju!”

Sigita pašlaik ir Dricānu pagastu apvienības Gaigalavas pagasta jauniešu lietu koordinatore, taču jau pavisam drīz, sāks strādāt Dricānu pagastu apvienībā par kasieri-grāmatvedi.

Runājot par nākotnes plāniem, Sigita jau ir iesniegusi dokumentus, lai septembrī uzsāktu studijas RTA maģistra studiju programmā „Elektroniskās komercijas informācijas sistēmas”.

„Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija man ir kā otrās mājas, nevaru tik viegli atvadīties. Nākotnē savu darbu gribētu saistīt ar grāmatvedību, jo mani šis darbs aizrauj,” savu izvēli paskaidro Sigita.

Raksturojot studiju vidi un pasniedzēju pieeju studentiem, Sigita nosaka: „Studējot Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, mani pilnībā viss apmierināja. Pasniedzēju attieksme pret visiem studentiem bija augstā līmenī”.

Sigita ikvienam iesaka studēt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā: “Pirmkārt, šeit ir plašs studiju programmu klāsts un jauna Inženieru fakultātes ēka ar modernām tehnoloģijām, kas atvieglo studiju procesu. Otrkārt, profesionāli docētāji. Šeit var iegūt visas nepieciešamās zināšanas, kuras pēc tam var pielietot, strādājot savā profesijā. Treškārt, un man liekas, galvenokārt, ir tās budžeta vietas, kuras nav “rotējošas”, t.i., ja tiec budžetā, tad visu studiju procesu „nepazūd” budžeta vieta, ja esi sekmīgs. Daudziem šis aspekts ir ļoti svarīgs, jo ne visi var atļauties studēt arī par maksu.”

Ja arī Tu vēlies gūt pozitīvu pieredzi, studējot Latgalē, nāc uz RTA!

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.