Iesaistās ārpusstudiju aktivitātēs un piešķir savai dzīvei jaunas krāsas

Piektdiena, 5. jūlijs
Kaspars Ločmelis šogad absolvēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmu „Tiesību zinātne”. Paralēli studijām jaunietis aktīvi iesaistījās ārpusstudiju dzīvē, gan dejojot RTA deju kopā „Dziga”, gan arī no 2017. līdz 2018. gadam vadot RTA Studējošo padomi. Viņš ir viens no idejas par studentu korporācijas izveidi Rēzeknē autoriem.

Kaspars atzīst, ka studēt tiesību zinātni izvēlējies, jo skaidri zinājis, ka tā ir īstā joma, kas viņu interesē. Savas iegūtās zināšanas jaunietis plāno papildināt, RTA turpinot studijas maģistrantūrā.

Kaspara studiju laiks bija piesātināts ar daudzveidīgām aktivitātēm, jo jaunietis bija enerģijas pilns izmantot RTA sniegtās iespējas, lai pilnveidotos un aktīvi pavadītu savu brīvo laiku, – viņš gan vadīja dažādus pasākumus, gan aktīvi piedalījās RTA Juristu dienu aktivitātēs, neaizmirsa arī savu aizraušanos – dejošanu. „Pēc vidusskolas absolvēšanas sapratu, ka bez dejām nevarēšu iedomāties savu ikdienu, tāpēc turpināju dejotāja gaitas RTA deju kopā „Dziga”,” stāsta Kaspars, kurš kopā ar citiem RTA dejotājiem ir uzstājies ne tikai pasākumos Rēzeknē, bet arī XVI Deju svētkos Rīgā, XVIII Baltijas Studentu dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus”, kā arī Eiropas tautu festivālā Francijā un Lietuvā.

Kaspars ir viens no idejas autoriem, kuri RTA vēlas izveidot studentu korporāciju: „Bijām dzirdējuši informāciju par korporācijām, kā arī daudzi paziņas ir tajās iestājušies, līdz ar to dzima ideja par korporācijas tradīciju atdzīvināšanu Rēzeknē.” Lai iecerētais realizētos, ir nodibināta Latgales studentu biedrība. „Biedrība savu darbību uzsāka aptuveni 2017. gada martā/ aprīlī, bet mūsu reģistrācijas datums Uzņēmumu reģistrā ir 12.12.2017. Šobrīd esam vairāk nekā 20 biedri, tajā skaitā esošie un arī bijušie RTA studenti. Lielākoties esam no visa Latgales reģiona, bet ir arī biedri no citām Latvijas pusēm,” stāsta Kaspars.

Biedrības mērķi ir veicināt studentu iesaistīšanos studentu sociālajā dzīvē; piedalīties biedrības attīstībā un veicināt jaunu biedru piesaisti tajā; veicināt Latvijas nacionālisma un patriotisma attīstību Latgales reģionā; veicināt korporāciju tradīciju piekopšanu. „Runājot par jau paveikto, ir ieguldīts darbs iekšējo pamatdokumentu sagatavošanā, kā arī ir sagatavots ekipējums, lai varētu apgūt paukošanos. Ir rīkoti literārie vakari un izbraucieni pie citu korporāciju pārstāvjiem,” stāsta Kaspars.

Biedrības valdi veido Kaspars Ločmelis, Armands Ūzuliņš un Daniils Šinkarjuks. Savukārt jaundibināmās korporācijas valdē ir Kaspars Ločmelis, Sandis Proms, Artis Vītiņš un Armands Ūzuliņš. „Es ieteiktu studentiem – puišiem iesaistīties šajā biedrībā, jo tas ir netipisks brīvā laika pavadīšanas veids salīdzinājumā ar ierasto studenta ikdienu. Studentēm – meitenēm ieteiktu arī uzdrošināties un mēģināt izveidot studenšu korporāciju Rēzeknē,” saka Kaspars.

Jaunietis atzīst, ka četri studiju gadi ir aizritējuši nemanot, bet vissvarīgākā atziņa, ko viņš ir guvis, ir arī kā vēlējums citiem jauniešiem, proti, studentiem ir jāiesaistās pēc iespējas vairāk ārpusstudiju aktivitātēs, lai savai dzīvei piešķirtu daudz košu krāsu.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto no K. Ločmeļa personīgā arhīva

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu