Jauni zinātniskie izaicinājumi kopā ar RTA Inženieru fakultātes stratēģiskajiem partneriem Mittveidas Augstskolā

Trešdiena, 3. jūlijs, 2019
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Inženieru fakultātes (IF) akadēmiskais personāls un darbinieki, izmantojot ERASMUS+ mobilitātes programmas atbalstu, jūnija beigās apmeklēja Mittveidas augstskolu Vācijā.

Sadarbība ar Mittveidas augstskolu sākās vairākus gadus atpakaļ lāzertehnoloģiju jomā pateicoties RTA goda profesoram Inženieru fakultātes Inženierzinātņu institūta vadošajam pētniekam Dr.sc.ing. Ļubomiram Lazovam. Sadarbības rezultātā tika izveidota kopīgi īstenojamā maģistra studiju programma “Lāzertehnoloģijas”, kurā studē arī ārzemju studenti un ir bijuši trīs izlaidumi. Kopīgi strādājot arī ar Vācijas lāzeriekārtu ražotājiem notikušas divas starptautiskās vasaras skolas Rēzeknē. Mittvedas augstskolas Lāzercentrs, ko vada profesors Dr.ing. Horst Exner, ir sniedzis atbalstu, nodrošinot RTA ar lāzeriekārtām, kā arī apmācot mūsu personālu lāzertehnoloģiju virziena attīstības sākumposmā, sadarbībā ir izstrādāti vairāki kopīgi projekti. Priecē tas, ka katra ERASMUS+ mobilitāte tiek izmantota mērķtiecīgi paplašinot sadarbības iespējas un gūstot jaunas zināšanas un pieredzi, ko izmantot darbā RTA. Šajā mobilitātē piedalījās desmit Inženieru fakultātes darbinieki – profesori, lektori, vadošie pētnieki, pētnieki, inženieri, laboranti. Vizītes laikā tika apskatītas Mehatronikas laboratorijas, kurās tika diskutēts par mākslīgā intelekta pielietošanu robotikā. RTA inženieriem radās daudzas jaunas idejas, ko mēs varam īstenot Rēzeknē un tālāk, sadarbībā ar pētniekiem, pārvērst reālos projektos.

Vācijas kolēģi ir ieinteresēti lāzertehnoloģiju jomas attīstībā RTA un izrādīja lielu ieinteresētību doktora studiju programmas “Lāzertehnoloģijas” izveidē RTA. Dotā programma, kā kopīgā, tiek izstrādāta RTA projekta ESF projekts Nr. 8.2.1.0/18/A/016 “Studiju programmu fragmentācijas samazināšana un resursu koplietošanas stiprināšana RTA studiju virzienos “Vadība, administrēšana un nekustāmo īpašumu pārvaldība” un “Mehānika un metālapstrāde, siltumenerģētika, siltumtehnika un mašīnzinības” ietvaros ar Ruses Angela Kančeva universitāti (Bulgārija). Vācijas kolēģi gatavi sniegt konsultācijas un, nepieciešamības gadījumā, pētnieciskās bāzes nodrošināšanas atbalstu programmā studējošajiem.

Vizītes laikā, kārtējo reizi, guvām pārliecību, cik liela nozīme ir stratēģisko partneru izvēlē un sadarbības uzturēšanā.

 

Inženieru fakultātes dekāne

Ērika Teirumnieka

Publicitātes  foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.