RTA gūst vērtīgas zināšanas un iesaistās ārpusstudiju aktivitātēs

Trešdiena, 26. jūnijs, 2019
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) akadēmiskā bakalaura studiju programmas „Tiesību zinātne” absolvente Svetlana Margeviča, stāstot par savām studiju gaitām, teic, ka ir izdarījusi pareizo izvēli, nolemjot savu nākotni saistīt ar tiesību zinātni.

Studiju laikā jauniete ieguvusi ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī praktisku pieredzi, piedaloties RTA tiesību zinātņu virziena organizētajās aktivitātēs. Svetlana atzīst, ka RTA tradicionālās Juristu dienas ir noderīgs pasākums jaunajiem profesionāļiem. „Juristu dienas sniedz brīnišķīgu iespēju jaunajiem tiesību zinātņu speciālistiem parādīt savas zināšanas un spējas, piedaloties dažādās aktivitātēs, – tiesas procesa izspēlē, kas katru gadu notiek citā jomā, oratoru konkursā, kura laikā ir iespēja attīstīt savas oratora spējas, kurām ir jāpiemīt juristam, vai arī orientēšanās spēlēs, kuras apvieno kursabiedrus. Ir prieks, ka vismaz reizi gadā varam parādīt, uz ko topošie juristi ir spējīgi. Tāpat jāuzsver, ka jaunajiem profesionāļiem ir iespēja arī noklausīties dažādas publiskās lekcijas, kuras lasa praktizējošie juristi, kuri vēlāk labprāt atbild uz ieinteresēto klausītāju jautājumiem. Juristu dienas ir vērtīgs pasākums, jo ļauj topošajiem juristiem iegūt jaunas zināšanas ārpus lekciju laika, bet esošajiem juristiem – padalīties ar gadiem krāto pieredzi,” stāsta Svetlana.

Jāuzsver, ka arī šī gada „Juristu dienās” tika rīkota tiesas procesa izspēle (šoreiz – administratīvajās tiesībās), kurā komandas sastāvā piedalījās arī Svetlana. Noslēgumā tika pasniegti divi individuālie apbalvojumi studentiem, no kuriem apbalvojumu „Labākā uzstāšanās (pēc tiesnešu vērtējuma)” saņēma Svetlana.

Runājot par studiju laikā iegūto pieredzi, jauniete uzsver, ka ir ieguvusi vērtīgas zināšanas, turklāt iemācījusies nebaidīties no uzstāšanās publikas priekšā: „Nācās pārvarēt bailes, kad, studējot 1. kursā, bija jāpiedalās Juristu dienās. Nolēmu, ka vispirms jāpierāda sev, ka es varu un ka ir pienācis laiks iziet no savas komforta zonas. Piedalīšanās oratoru konkursā bija milzīgs solis uz priekšu.” Jauniete atzīst, ka līdz šim lielākais pārbaudījums viņai bija dalība tiesībsarga izsludinātajā tiesas procesa izspēlē cilvēktiesībās: „Tas kārtējo reizi parādīja, ka ir, kur tiekties un attīstīties, kā arī to, pie kā vēl jāpiestrādā. Noteikti iesaku piedalīties un izaicināt gan sevi, gan citus.”

Studējot Svetlana atrada laiku arī ārpusstudiju aktivitātēm. „Pabeidzot 1. kursu, nolēmu, ka ir jāiesaistās arī akadēmijas ārpusstudiju dzīvē. Izvēle bija plaša – varēju kļūt par kora dalībnieci vai spēlēt teātrī, nodarboties ar sportu vai dejot tautu dejas, piedalīties literārās aktivitātēs vai iesaistīties Latvijas kristīgajā studentu brālībā. Bet tā kā mani vienmēr ir interesējušas valodas un es vēlējos pilnveidot savas zināšanas, kļuvu par daļu no mentoru komandas, kas palīdz ārzemju studentiem iejusties RTA un Rēzeknē. Mūsu pienākumi bija sagaidīt ārzemju studentus, parādīt viņiem dienesta viesnīcu, rīkot ekskursijas, kā arī organizēt dažādus pasākumus, piemēram, „Welcome evening”, „Traditional evening” u.c. Tā ir brīnišķīga iespēja iepazīties ar citām kultūrām un tradīcijām. Nenoliedzami tā bija vērtīga pieredze. Joprojām kontaktējos ar cilvēkiem, kuri kādu laiku mācījās RTA, izmantojot Erasmus+ programmu. Arī ar mentoru komandas biedriem kļuvām par draugiem,” stāsta jauniete.

Svetlana atzīst, ka labam juristam ir jābūt godīgam, vispirms jau pret sevi un darāmo darbu. „Lai varētu kontaktēties ar cilvēkiem, neizraisot konfliktu, juristam jābūt laipnam. Arī elastīgums ir ļoti svarīga jurista iezīme, kas palīdz pielāgoties jebkurā situācijā,” saka Svetlana, kura uzskata, ka darāmais darbs ir jāpilda godīgi, ņemot vērā citu cilvēku viedokli un cienot citus, turklāt darbs ir jāizvēlas tāds, lai tas kļūtu par interesantu piedzīvojumu nevis par laika traucēkli.

Topošajiem studentiem Svetlana iesaka RTA studēt tiesību zinātni, uzsverot, ka ļoti svarīgi, lai jaunietim būtu interese par to, ko viņš izvēlējies studēt: „Manuprāt, lai kļūtu par labu profesionāli jebkurā jomā, ir jāizvēlas tā profesija, kas patiešām uzrunā, nevis tikusi izvēlēta tādēļ, ka vecāki uzstāja, lai būtu iegūta konkrētā izglītība.”

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto no S. Margevičas personīgā arhīva

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.