Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija – vieta, kur satiekas zinātkāri studenti un augsti kvalificēti mācībspēki

Piektdiena, 21. jūnijs, 2019
Šodien Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiek izlaidums Izglītības, valodu un dizaina fakultātē, kurā izsniedz 81 augstākās izglītības diplomu. Absolventu vidū ir profesionālās bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” absolvente Zaiga Protizāne.

Zaiga ir absolvējusi Kārsavas vidusskolu, kā arī Kārsavas mūzikas un mākslas skolu. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju izvēlējusies, jo tai ir izdevīga atrašanās vieta, kā arī jaunieti saistījis studiju piedāvājums: studēt valsts finansētajā budžeta grupā. „Jau mācoties vidusskolā, mani interesēja dažādi radošie darbi – afišu un noformējumu veidošana, tāpēc izvēlējos interjera dizainera specialitāti. Savu augstākās izglītības iestādes izvēli neesmu nožēlojusi, jo studijas bija interesantas un noderīgas. Visvairāk man patika veikt praktiskos darbus, un to bija daudz. Programma „Interjera dizains” ir balstīta praksē, un man kā studentam, topošajam speciālistam, tas ir ļoti no svara,” uzskata Z. Protizāne.

Studiju laikā jauniete praktiskās iemaņas papildinājusi, iesaistoties divos RTA projektos – „SalesLabs” un „EUCIDA”.  „Izstrādājot uzņēmuma z/s “Juri” korporatīvās identitātes stila grāmatu, z/s “Kotiņi” bukleta dizainu un gaismas ķermeni, izmantojot lāzerapstrādes tehnoloģijas, arī varēja gūt neatsveramu praktisko pieredzi. Kopumā es ļoti augstu vērtēju akadēmijā sadarbību starp docētājiem un studentiem. Attiecības ir profesionālas, draudzīgas un mācībspēki ir zinoši un saprotoši,” piebilst Zaiga. 

Studējot profesionālajā studiju programmā, neatņemama sastāvdaļa studijām ir prakses. Z. Protizāne šo laiku pavadījusi uzņēmumos “Stils” un “Projektēšanas birojs Austrumi”. Savukārt IT uzņēmumam „MIDIS” veidojusi savu diplomprojektu, kuru aizstāvējusi uz 9 ballēm. Brīvajos brīžos Zaiga iesaistījusies dažādos pasākumos RTA un veltījusi laiku hobijam – skriešanai.

Par savu uzkrāto zināšanu bagāžu jauniete ir droša. „Es esmu interjera dizainere, bet mans zināšanu loks ir gana plašs, lai es varētu strādāt arī grafiskajā dizainā. Pašlaik, izmantojot interneta starpniecību, savus pakalpojumus varu piedāvāt ne tikai Latgalē, Latvijā, bet arī citviet pasaulē,” spriež absolvente.

No septembra Zaiga apsver domu studēt RTA profesionālā maģistra studiju programmā „Dizains” un nākotnē sapņo par savu uzņēmējdarbību.

Tiem jauniešiem, kuriem šobrīd ir jāizvēlas augstskolas un sava nākotnes darbības joma, novēl: „Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā katrs atradīs sev interesējošu studiju jomu, satiks savus pasniedzējus, kuri dalīsies ne tikai ar teorētiskajām zināšanām, bet arī ar praktisko pieredzi”.

Reflektantu uzņemšana Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā sāksies no 2. jūlija.

           

          Lolita Kivleniece-Kuzņecova,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.