Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā gūst zināšanas sava biznesa uzsākšanai

Ceturtdiena, 20. jūnijs, 2019
Šodien, 20. jūnijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Ekonomikas un pārvaldības fakultātē notiek izlaidums, kurā bakalaura studiju programmu „Vadības zinātne” absolvē Dairis Arbidāns.

Dairis Arbidāns ir rēzeknietis, kurš jau vidusskolas laikā aizdomājies par biznesa uzsākšanu. Iegūstot vidējās izglītības diplomu, Dairim bija skaidra pārliecība, ka sava biznesa izveidei nepietiek tikai ar vēlmi vien, ir vajadzīgas pamatīgas zināšanas. Lai gūtu apliecinājumu tam, ka iecere ir īstenojama dzīvē, jaunietis uzsāka studijas RTA bakalaura studiju programmā „Vadības zinātne”. Studējot trīs gadus, turpināja lolot ideju par personīgo uzņēmumu. Sākumā tas bija pašnodarbinātais, bet šī gada sākumā arī īstenojot domu un sasniedzot mērķi, uzņēmuma reģistrā piereģistrējot savu individuālo komersantu ar nosaukumu “IK Autoselection”.

“IK Autoselection” ir autoserviss, kura īpašnieks ir D. Arbidāns. Serviss atrodas Griškānu pagasta Jupatovkā. Kā stāsta Dairis, tad visi pakalpojumi ir saistīti tieši ar automašīnu remontu diagnostiku un līdzīgu sfēru. Zīmīgi, ka jaunietis vadības zinātnes jomā vienu studiju gadu pavadījis Lietuvā, studējot Utenas koledžā un arī savu diplomdarbu Dairis izstrādājis par vadības tēmu. Starptautiskā pieredze, uzlabotās svešvalodu zināšanas un teorētiskā bāze tagad arī noder sava uzņēmuma darbības nodrošināšanai. „Es lepojos lasīt medijos ziņu par to, ka U-multirangā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija minēta kā otrā spēcīgākā Latvijas augstskola. Uzskatu, ka RTA ir lieliska vieta studijām, ir zinoši un interesanti docētāji, bet pilsēta – ideāli piemērota uzņēmējdarbības attīstīšanai. Var jau aizbraukt un laimi meklēt tālumā, bet man vienmēr ir gribējies būt šeit, Rēzeknē,” uzsver D. Arbidāns.

Tieši šonedēļ uzņēmums “IK Autoselection” aktualizēja sadarbību ar Rēzeknes pilsētu, piedāvājot “Rēzeknieša kartes” 10% atlaidi autoservisa pakalpojumiem un noslēdzot ar Rēzeknes pilsētas domi sadarbība slīgumu.

Par saviem tuvākās nākotnes plāniem D. Arbidāns izvirzījis attīstīt uzņēmuma darbību, piesaistot darbiniekus un radot jaunas darba vietas pilsētā, kā arī savai izaugsmei jau septembrī plāno uzsākt studijas maģistrantūrā. Šobrīd viņa interese apstājusies pie divām akadēmiskā maģistra līmeņa programmām „Vadības zinātne” vai „Elektroniskās komercijas informācijas sistēmas”.

Gan Dairim, gan citiem reflektantiem, kuri interesējas par valsts finansētajām budžeta vietām Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija der ieskatīties akadēmijas mājas lapā www.rta.lv un izvēlēties sev noderīgāko maģistra studiju programmu. Tieši šogad RTA piedāvā vairāk nekā 100 valsts finansētās budžeta vietas maģistrantūrā. Tas nozīmē, ka arī strādājošajiem  cilvēkiem ir iespēja mācīties bez maksas un nedēļu nogalēs studēt RTA, savienojot studijas ar darbu. Pieteikties maģistrantūrā RTA varēs no 2. līdz 11. jūlijam, pieteikumu elektroniski aizpildot akadēmijas mājas lapā.

 

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Publicitātes  fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.