Rēzeknes Augstskola stiprinās sadarbību ar Viļānu pašvaldību un vidusskolu

Pirmdiena, 9. Novembris
Rēzeknes Augstskolā (RA) šajā studiju gadā no Viļānu novada studē vairāk nekā 50 jaunieši.

Šoruden RA pārstāvji aktivizējuši sadarbību gan ar Viļānu novada pašvaldību, gan Viļānu vidusskolu, noslēdzot savstarpējās sadarbības līgumus. Oktobrī RA rektors Edmunds Teirumnieks un Viļānu novada domes priekšsēdētāja Jekaterina Ivanova noslēdza sadarbības līgumu, kas paredz sadarbību studentu prakšu īstenošanā, savstarpēju informācijas un pieredzes apmaiņu, kas vērsta uz Latgales reģiona attīstību, kā arī sadarbību zinātniski pētnieciskajā un mācību metodiskajā jomā, vienojoties arī par iegūto pētniecības rezultātu publiskošanu, izmantojot Viļānu novada pašvaldībā izveidotos dabas, informācijas, uzņēmējdarbības un vides dizaina objektus.

Savukārt 3. novembrī RA rektors Edmunds Teirumnieks un Viļānu vidusskolas direktors Pēteris Tretjuks parakstīja sadarbības līgumu ar mērķi nodrošināt Latgales novada jauniešiem kvalitatīvu, daudzveidīgu un mūsdienīgu izglītību, izmantojot abu rīcībā esošos resursus un intelektuālo potenciālu.

Vidusskolas skolēniem būs iespēja apgūt mācību priekšmetu tēmas, izmantojot RA mācību un pētnieciskās laboratorijas, viņi varēs izstrādāt zinātniski pētnieciskos darbus, kā arī piedalīties RA Ēnu dienās, Zinātnieku naktī un citos izglītojošos un attīstošos pasākumos.

Viļānu vidusskolas pārstāvji tikšanās laikā apmeklēja arī jaunuzcelto Inženieru fakultāti, kurā pieejamas modernākās laboratorijas Baltijā – Mehatronikas, CAD/CAM/CAE, Lietišķās ekoloģijas un resursu, Elektrotehnikas un elektronikas u.c., kā arī iepazinās ar augstskolas mācībspēkiem.

RA Sabiedrisko attiecību nodaļa

M.Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu