Erasmus+ programma sniedz iespēju pilnveidoties

Otrdiena, 18. jūnijs, 2019
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) lāzertehnoloģiju laboranti Aleksandrs Okuņevs, Kristiāns Geršebeks un Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskā centra pētnieks Pāvels Narica jūnijā izmantoja Erasmus+ mobilitātes programmu un apmeklēja Jādes universitāti (Jade university of applied sciences) Vilhelmshāvenā (Wilhelmshaven).

A. Okuņevs norāda, ka tā viņa pirmā pieredze Vācijā un tikai otrs ceļojumu ārpus valsts robežām. „Esot citā valstī, gribas vairāk uzmanības pievērst niansēm. Manu uzmanību saistīja atkritumu šķirošana, kura Latvijā ir mazāk izplatīta. Ja runājam par izglītības telpu, tad studentu un skolas attiecības es sauktu par modernām, atvērtām un ļoti atbildīgām. Arī manas tikšanās ar vācu kolēģiem bija sirsnīgas un attieksme ļoti pretimnākoša. Neskatoties uz iespējamām valodas barjerām, diskusijas, manuprāt, bija vērīgas, saturīgas un interesantas. Profesoros es novēroju neizsmeļamu entuziasmu. Atmiņā man paliks ne tikai pozitīvie iespaidi par braucienu, bet arī vērtīgas zināšanas un prasmes PLC programmēšanā atbilstoši Industry 4.0 principiem, elektrisko mašīnu pamatos, lāzera elementu uzbūvē un lokšņu metāla detaļu dizainā, jo izmantoju iespēju, gan strādāt laboratorijās, gan apmeklēt lekcijas, gan bibliotēku,” pārdomās dalās Aleksandrs.

Erasmus+ programma katram tās dalībniekam sniedz iespēju iepazīt citu kultūru, runāt svešvalodā un dibināt jaunus kontaktus.

„Kā lielāko ieguvumu sev varu minēt apjautu, ka man vairāk vajadzētu pievērsties zinātnei. Zinātne dod instrumentus un jaudīgu kopienu apkārtējās vides izpētei. Es gribu būt daļa no šīs kopienas,” apņēmīgi piebilst A. Okuņevs.

 

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Publicitātes  fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.