Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija – augstskola iedvesmai

Pirmdiena, 17. jūnijs, 2019
21. jūnijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Izglītības, valodu un dizaina fakultātes izlaidumā tiks pasniegts 81 augstākās izglītības diploms. Absolventu vidū būs profesionālās bakalaura programmas „Interjera dizains” absolvente Santa Cabuļeva.

S. Cabuļeva ir absolvējusi Zilupes vidusskolu. Par savu izdarīto izvēli pirms četriem gadiem jauniete saka: „Pēc vidusskolas man nebija skaidras izvēles ne par augstskolu, ne programmu. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju izvēlējos, jo tā ir salīdzinoši tuvu mājām, bet studiju programmu „Interjera dizains” tāpēc, ka tā šķita interesanta, nedaudz noslēpumaina un moderna. Es nebiju apmeklējusi mākslas skolu, visas zināšanas es ieguvu četrus gadus studējot RTA,” atzīst Santa.

Studiju periodu S. Cabuļeva raksturo kā ārkārtīgi interesantu, iedvesmojošu un ļoti piesātinātu. Apgūstot interjera dizainera prasmes, Santa kopā ar pasniedzējiem piedalījusies projektā „Eucida” un gatavojusi gaismas ķermeņus izstādei Lūznavas muižā. Tāpat ar prieku S. Cabuļeva atceras plakātu izstādi RTA, kas bija veltīta Latvijas Republikas proklamēšanas 100 gadadienai. Arī plakātu konkursos Pleskavā Santa ir vairakkārt piedalījusies, iegūstot neatsveramu starptautisko pieredzi.

Kā noderīgu un vērtīgu posmu studiju procesā jauniete atceras prakses. „Esot praksē Latgales Kultūrvēstures muzejā un uzņēmumā „Zeize” es patiešām guvu pārliecību tam, ka esmu izvēlējusies sev interesējošu studiju virzienu. Prakses laikā auga mana pārliecība, ka savu nākotni es vēlos saistīt ar grafisko dizainu,” pārdomās dalās S. Cabuļeva.

Kopš šī gada sākuma Santas Cabuļeva domas un laiks tika vērsts uzņēmuma „Midis” virzienā, jo studente bakalaura darbu izstrādāja, piedāvājot uzņēmumam telpu interjera  risinājumu skandināvu stilā.

Veiksmīgi aizstāvētais bakalaura darbs, gūtās zināšanas RTA, apkopotā pieredze Santai ir radījusi vēlmi turpināt iesākot. Jau no septembra viņa studēs RTA profesionālā maģistra studiju programmā „Dizains”, tādējādi paaugstinot savas prasmes un iemaņas dizainā.

Ikvienam jaunietim, kurš šobrīd ir pārdomās un augstskolas meklējumos, Santa novēl: „Ja ir vēlme studēt radošā atmosfērā, pie zinošiem un augsti kvalificētiem pasniedzējiem, gūt pārliecību savām spējām un iedvesmoties veiksmīgai nākotnei, tad Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija ir īstā vieta”.

Reflektantu uzņemšana Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā sāksies no 2. jūlija.

Lolita Kivleniece-Kuzņecova,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.