Vasaras skola Aizkalnē studentiem

Piektdiena, 14. jūnijs, 2019
Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte organizē 2. vasaras skolu Preiļu novada Aizkalnē 2019.gada 5.-10. augustā

KO DARĪT AR VIETU?

Vasaras skolas mērķis ir izpētīt esošos kultūras, sociālos, fiziskos u.c. resursus un izveidot sadarbības modeli vietā sakņotas attīstības veicināšanai.

Vasaras skola notiks Preiļu novada Aizkalnes nu jau slēgtajā lauku skolā, ko pašlaik apsaimnieko biedrība “Sabiedriskais centrs Aizkalne”.

Vasaras skolā plānotas gan teorētiskas nodarbības, gan radošās darbnīcas, lai identificētu vietā sakņotas attīstības problēmas un iespējas un sadarbībā ar vietējiem iedzīvotājiem un ekspertiem izveidotu iespējamos scenārijus vietas attīstībai.

Kultūras un neformālā programma – Latgales kultūrvēsturiskā novada iepazīšana, vietējo saimniecību un amatnieku apmeklējums, tikšanās ar vietējiem iedzīvotājiem. Uzklausīsim īpašu viesu motivējošu stāstu par savas vietas veidošanu laukos. Noslēgumā iespēja baudīt neparastu pasākumu – podnieka cepļa kurināšanas un atvēršanas svētkus.

Tā kā vasaras skolā tiks veidots starpdisciplinārs skatījums uz vietas attīstību, tad aicināti pieteikties jebkuras studiju programmas studenti, kuriem ir interese par lauku attīstību. Vasaras skolas dalībniekiem tiks izsniegts LLU Mūžizglītības centra sertifikāts par 80 stundām (2KP).

Dalība vasaras skolā brīvprātīga un bez maksas. ESAF nodrošina transportu no Jelgavas līdz Aizkalnei un atpakaļ. Ēdināšana tiks nodrošināta, nakšņošanai līdzi jāņem savs matracis un guļammaiss vai gultasveļa.

Pieteikšanās vasaras skolai līdz 1.jūlijam, rakstot pieteikumu ar pamatojumu dalībai uz vasarasskola19@gmail.com

Vasaras skolu finansiāli un materiāli nodrošina: Biedrība „Sabiedriskais centrs Aizkalne”, Valsts pētījumu programmas projekts “Ilgtspējīgas un saliedētas Latvijas sabiedrības attīstība: risinājumi demogrāfijas un migrācijas izaicinājumiem”, LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte.

Vasaras skolas organizatori: ESAF SOHU docente Ženija Krūzmētra, asoc.prof. Dina Bite, OSPS 2.kursa maģistrante Liene Ekša.

Zenija.Kruzmetra@llu.lv, 26586649

Dina.Bite@llu.lv, 29729356

eksaliene1@gmail.com, 29975961Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.