Renāte Bauska: „Programmēšana ir ideāla joma, kur mūsdienu cilvēks var sevi pierādīt”

Svētdiena, 9. jūnijs, 2019
22. jūnijā Renāte Bauska absolvēs Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) profesionālā bakalaura studiju programmu „Programmēšanas inženieris”. Aicinājām jaunieti pastāstīt par viņas izvēlēto specialitāti un RTA piedāvātajām iespējām studentiem.

„Lai arī mēs dzīvojam 21. gadsimtā, tomēr sabiedrībā joprojām valda stereotips, ka eksaktās zinātnes nav īsti piemērotas sievietēm, ka tas ir pārāk grūti, pārāk sarežģīti. Jāatzīst, ka esmu bieži saskārusies ar cilvēku izbrīnu, sakot, ka studēju programmēšanu. Pirmais jautājums, kas visbiežāk tiek uzdots: „Vai nav grūti?” Nē, tas nav grūti – tas ir aizraujoši!” stāsta Renāte.

Jauniete izlēma studēt programmēšanu, jo viņu vienmēr ir interesējusi lietu tehniskā puse. „Programmēšana, manuprāt, ir ideāla joma, kur mūsdienu cilvēks var sevi pierādīt. Dinamika un nemitīga profesionālā un intelektuālā izaugsme ir tieši tas, kas mani tik ļoti saista IT jomā,” piebilst Renāte.

Studiju laikā Renāte veiksmīgi piedalījās Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonda un AS „Emergn” kopīgi rīkotajā stipendiju konkursā, kurā tiek aicināti piedalīties datorzinātņu un informācijas tehnoloģiju jomā studējošie, kuriem ir labas un teicamas sekmes. Stāstot par šo iespēju, viņa pauž, ka bija ļoti pagodināta būt starp tiem sešiem Latvijas studentiem, kas tika izraudzīti kļūt par „Emergn” stipendijas ieguvējiem. Tas viņu ir motivējis darboties vēl dedzīgāk un aktīvi apgūt jaunas zināšanas IT jomā, kļūt pārliecinātākai par savām spējām un noticēt, ka nekas nav neiespējams. Renāte uzsver, ka „vien ar neatlaidīgu darbu, centību un pacietību ir iespējams sasniegt lielus mērķus. Saņemtā stipendija ir pakāpiens augstāk ceļā uz vēl augstākām virsotnēm, un esmu ļoti pateicīga AS „Emergn” un RTU Attīstības fondam par sniegto atbalstu”.

Paralēli studijām Renāte jau strādā telekomunikāciju uzņēmumā „Microlines”. Viņa atzīst: „Studiju laikā esmu ieguvusi teorētisko zināšanu bāzi. Taču strādājot uzņēmumā, ļoti daudz ko nācās apgūt pašai, tādā veidā tika iegūta nenovērtējama praktiskā pieredze un padziļinātas studiju laikā iegūtās zināšanas. Darbs uzņēmumā ir lielisks turpinājums studiju laikā uzsāktajam.” Domājot par nākotnes plāniem, Renāte stāsta: „Mans izstrādātais diplomprojekts ir tieši saistīts ar datu izpēti, tāpēc turpmāk vēlos vairāk pievērsties datu zinātnei, kā arī apsveru iespēju turpināt studijas maģistrantūrā.”

„RTA labi sagatavo jaunos speciālistus atbilstoši nozares vajadzībām un darba tirgus prasībām. Studiju laikā esmu ļoti daudz ko iemācījusies. Uzsākot studijas RTA, man par programmēšanu bija diezgan vispārīgs priekšstats. Tikai studiju laikā tā pa īstam sāku apzināties, kas ir programmēšana. Tagad saprotu, ka esmu uz pareizā ceļa, un arī turpmāk darīšu visu, kas ir manos spēkos, lai kļūtu par labu IT speciālistu. Liels paldies RTA mācībspēkam par ieguldījumu jauno profesionāļu izveidē!” saka Renāte. Viņa uzsver, ka topošajiem studentiem noteikti ieteiktu izvēlēties studēt IT jomu RTA, kur ir ļoti atsaucīgi, zinoši un kompetenti lektori, kā arī mūsdienīga studiju vide.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto no R. Bauskas personīgā arhīvaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.