Rēzeknes Augstskolā notika Asins donoru diena

Ceturtdiena, 5. novembris, 2015
3. novembrī Rēzeknes Augstskolā notika asins donoru diena. Asinis ziedot tika aicināti visu grupu asins donori. Kā atzina asinsdonoru centra darbinieki, tad kopumā asinis nodot augstskolā šajā dienā devušies 43 cilvēki, taču septiņi veselības traucējumu dēļ netika pieņemti un asinis nodeva 36 cilvēki.

Viedokļos par šo dienu un iespēju ziedot asinis dalījās donori.

Linda Lapse, 2.kurss, studē programmā „Tiesību zinātne”. „Asinis nododu, manuprāt, jau piekto reizi. Bieži ir dzirdēts, ka notiek lielas avārijas, kuru rezultātā cilvēki zaudē daudz asiņu. Esmu priecīga par to, ka varu palīdzēt cilvēkiem. Ir ļoti vērtīgi, ka ne tikai es, bet mēs visi varam palīdzēt nelaimē nonākušajiem”.

Kristiāna Manukina, 3.kurss, studē programmā „Interjera dizains”. „Jau trešo reizi nododu asinis. Daru to, lai palīdzētu cilvēkiem. Tas ir ļoti labi, ka tieši augstskolā ir tāda iespēja, tāpēc, ka ne katrs ies uz slimnīcu nodot asinis, bet to var izdarīt šeit pat uz vietas”.

Guntis Kairovs, 2.kurss, studē Ekonomikas un pārvaldības fakultātē. „Asinis nododu pirmo reizi. No sākuma bija nedrošības sajūta dodoties nodot asinis, bet tagad jau nē. Daudzi cilvēki, kuri vēlas nodot asinis šajā dienā ir iespēja palīdzēt citiem, tāpēc uzskatu, ka tas ir ļoti pozitīvi, ka ir šādas asinsdonoru dienas.”

Ausma Meinerte, 4.kurss, studē programmā „Vides inženieris”. „Asinis nododu otro reizi, jo varu kādam palīdzēt. Kad ieeju asinsdonoru centra mājas lapā, skatos, kuras grupas asinis trūkst. Es atbalstu asinsdonoru dienas. Bieži nodot asinis gan nevajadzētu, jo ir noteikts laika periods, kad tā var atkārtoti nodot. Ir labi, ka centra darbinieki brauc pie studentiem, jo daudziem nav iespējas aiziet uz slimnīcu”.

Aigars Abrickis 1.kurss, studē programmā „Mehatronika”. „Asinis nododu pirmo reizi. Mani pamudināja interese noskaidrot, kāda ir mana asinsgrupa, kā arī vēlme, kāda labā izdarīt ko labu. Šis ir vērtīgs pasākums. Dažkārt students ir pārāk slinks, lai aizietu uz donoru centru ziedot asinis”.

Viktorija Aleksejeva, 2.kurss, studē programmā „Elektroniskā komercija”. „Asinis nododu pirmo reizi. Uzskatu, ka tas ir katra cilvēka pienākums, kaut reizi dzīvē nodot asinis. Pareizi dara, ka asinsdonoru centra darbinieki dodas uz augstskolu, jo citā vietā ja būtu uzņemšanas punkts, esmu pārliecināta, ka nenāktu tik daudz cilvēku kā tagad. Ejot garām tevi sauc pienākums nodot asinis un palīdzēt citiem cilvēkiem. Tai sajūtai, ka vajag ziedot asinis ir jābūt iekšā. Ja nav tās sajūtas, tad nav.”

Elīna Logina, 1.kurss, studē Izglītības, valodu un dizaina fakultātē. „Man ir reta asinsgrupa, tāpēc eju un ziedoju, jo daudziem tā ir vajadzīga. Bija bail, kad pirmo reizi nodevu asinis, taču tagad par to neuztraucos”.

Cerēsim uz lielāku darbinieku un studentu atsaucību nākamajā asins donoru dienā!

Rēzeknes Augstskolas Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.