Klajā nācis RTA darbinieces Marinas Streļčenokas dzejas krājums

Otrdiena, 4. Jūnijs
Šķiet, vēl tik nesen – februārī – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bibliotēkas lasītavā tika atklāta RTA darbinieces Marinas Streļčenokas radošo darbu – zīmējumu un dzejoļu – izstāde. Bet laiks skrien nemanāmi ātri, un 3. jūnijā Marina atkal aicināja ciemos uz bibliotēku, lai dalītos savā priekā par tikko izdoto pirmo dzejas krājumu „Цвета любви” („Mīlestības krāsas”).

Uz pasākumu Marina bija aicinājusi tos cilvēkus, kuri viņas dzīves ceļā ir bijuši nozīmīgi. Tā kā grāmatas prezentācijas pasākuma datums bija reizē arī Marinas dzimšanas diena, tad autore bija sagatavojusi skaistu pārsteigumu – savos svētkos dāvinot klātesošajiem tikko izdoto dzejas krājumu.

Pasākumā Marina dalījās atmiņās par studiju laikiem, stāstīja par saviem vecākiem, atklājot, ka ģimene viņai ir ļoti svarīga un ka dēli un mazbērni šobrīd ir visa viņas pasaule. Autore atzinās, ka turēt rokās savu grāmatu ir patiesi saviļņojošs brīdis, viņa lasīja jaunākos dzejoļus, kas vēl nav publicēti grāmatā, un atklāja, ka jau ir ieceres nākamajai dzejas grāmatai.

Jāteic, ka Marinas ceļš līdz savai dzejas grāmatai ir gluži likumsakarīgs – dzeju viņa raksta no 2006. gada, bet neuzdrošinājās savus radošos darbus rādīt plašākai publikai, līdz beidzot 2018. gada novembrī nosūtīja dzejoļus laikrakstam „Rēzeknes Vēstis”, kur tie tika publicēti. Šī gada 1. februārī RTA bibliotēkas lasītavā atklātā Marinas radošo darbu izstāde „Ziedi un lirika mīlošām sirdīm” pārsteidza daudzus Marinas darba kolēģus un pat tuvākos cilvēkus. M. Streļčenoka, kura RTA strādā jau 25 gadus un šobrīd ir Inženieru fakultātes dežurante, daudziem atklājās no pavisam cita skatupunkta – kā sirdi aizkustinošu dzejas rindu un skaistu, dzīvespriecīgās krāsās radītu gleznu autore. Saņemot atzinību un iedrošinājumu no līdzcilvēkiem, Marina saprata, ka ir laiks izdot pašai savu grāmatu, kurā būtu apkopoti viņas darbi.

Viens sapnis Marinai ir piepildījies – pirmā dzejas grāmata ir izdota, tomēr tas neliek apstāties pie paveiktā – autore šovasar dosies uz dzimto Baltkrieviju, kur prezentēs savu radošo veikumu, bet rudenī strādās, lai izdotu nākamo dzejas grāmatu. Lai izdodas visas ieceres!

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu