RTA aizvadīta konference „Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi”

Piektdiena, 31. maijs, 2019
31. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika konference „Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi”, kuras specifiskā tēma bija „Mobilitāte – transporta tīkla trūkumi un izaicinājumi no reģiona skatu punkta.” Konferencē tika vērsta uzmanība uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātās administratīvi teritoriālās reformas (ATR) iespējamo ietekmi uz Latvijas transporta tīklu, uzsverot, ka kvalitatīva sabiedriskā transporta trūkums ir galvenā problēma, kas kavē reģionu pieejamību.

RTA rektore Iveta Mietule klātesošos iepazīstināja ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un tās piedāvātajām iespējām, pievēršot uzmanību reģionālo augstskolu lomai teritorijas attīstībā.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs stāstīja par Rēzeknes pilsētas un tās ietekmes areāla attīstības tendencēm un attīstības stratēģiju, SIA „PricewaterhouseCoopers” konsultāciju vadītājs Gusts Ašmanis akcentēja jautājumus, kas saistīti ar Latvijas iedzīvotāju mobilitāti, savu redzējumu par jauno administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli sniedza VARAM Reformu nodaļas vadītājs Arnis Šults, Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka ieskicēja problēmas, kas skar reģionu iedzīvotājus, un piedāvāja iespējamos risinājumus, lai uzlabotu reģionu iedzīvotāju mobilitāti, savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Politikas daļas direktora vietnieks Jānis Lielpēteris sniedza ieskatu LTRK darbībā un sadarbībā ar reģionu uzņēmējiem.

Konferences otrajā daļā notika paneļa diskusija, kurā dalībnieki runāja par risinājumiem ekonomiski attīstīties spējīgu teritoriju izveidei.

Konference „Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi” no 2019. gada 20. maija līdz 10. jūnijam notiek septiņās Latvijas pilsētās, katrā reģionā papildus detalizētāk apskatot vienu no prioritārajām jomām teritorijas attīstības veicināšanai.

                                       RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.