RTA Konfūcija klasē jauni sasniegumi

Ceturtdiena, 30. maijs, 2019
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Konfūcija klasē šis mācību gads ķīniešu valodas kursu pieprasījuma ziņā bija īpaši veiksmīgs – divu semestru laikā ir izsniegts līdz šim lielākais apliecību skaits – 49. Atskatīties uz mācību gada laika apgūto un paveikto varēja 24. maijā tradicionālajos RTA Konfūcija klases semestra noslēguma svētkos.

 

Izvērtējot paveikto

Atzīmējot klausītāju paveikto un ķīniešu valodas popularitāti mūsdienās, klātesošos sveica RTA rektore profesore Iveta Mietule un Konfūcija institūta pārstāvji no Rīgas – direktors no Latvijas puses prof. Pēteris Pildegovičs un direktors no Ķīnas puses prof. Šans Tsuanju (Shang Quanyu). Ar saviem iespaidiem un padomiem prof. P. Pildegovičs dalījās arī savā pieredzē, apgūstot ķīniešu valodu.

Par paveikto, protams, var runāt skaitļos, bet vēl labāk to parāda darbi. Ar pašas sacerēto dzejoli ķīniešu valodā pasākumā uzstājās Viktorija, ar runu ķīniešu valodā – klausītāja Kira, savukārt Ķīnā ļoti populāru dziesmu izpildīja Inga.

Kultūras pasākumi

Ļoti aktīvi visu šo gadu RTA Konfūcija klasē darbojās brīvprātīgā skolotāja no Ķīnas Tiancji Huana (Huang Tianqi). Pateicoties skolotājas aktivitātēm, paralēli darbam Konfūcija klasē ķīniešu valodas un kultūras pasākumi norisinājās Rikavas pagasta bibliotēkā, dabas draugu radošās pētniecības centrā „Dadzis” Viļānos un Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā. Tika rīkoti vairāki ķīniešu kino kultūras vakari un ķīniešu tradicionālo svētku svinības. Pie mums viesojās arī vairākas skolēnu grupas no Balvu Valsts ģimnāzijas, piedaloties Pekinas operas tēlu masku meistarklasēs. Pateicībā par ieguldīto darbu skolotāja saņēma RTA Atzinības rakstu.

Starptautiskais ķīniešu valodas tests

Visiem, kuri apgūst ķīniešu valodu, aktuāla var kļūt starptautiskā ķīniešu valodas testa (HSK) nokārtošana. Arī šajā ziņā RTA Konfūcija klases klausītāji šogad bija ļoti aktīvi – kārtoja rakstiskā testa 1., 2., 3. un 5. līmeni (no sešiem iespējamajiem) un mutiskā testa (HSKK) iesācēju un vidējo līmeni. Šo eksāmenu nokārtošana paver durvis citām iespējām – kultūras un mācību braucieniem uz Ķīnu, kā arī studijām.

Apgūsti ķīniešu valodu RTA!

Ja arī Jūs vēlaties sākt vai turpināt apgūt ķīniešu valodu un iepazīt Ķīnas bagāto kultūras mantojumu, piesakieties kursiem RTA Konfūcija klasē! RTA studenti un ATV skolēni kursus var apmeklēt bez maksas.

Margarita Graičonoka,

RTA MIC starptautiskās mūžizglītības un tālmācības

projektu koordinatore

 

Māra Justa un Tiancji Huanas foto

 

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.