RTA aplūkojama Leonīda Važnā fotoizstāde „Sintēze”

Svētdiena, 26. maijs, 2019
24.maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika 13. starptautiskā zinātniskā konference „Sabiedrība. Integrācija. Izglītība”. Tās laikā jau tradicionāli RTA tiek atklāta mākslas darbu izstāde. Ja līdz šim konferences dalībniekiem un citiem interesentiem tika piedāvāts iepazīt grafikas un gleznas, tad šogad tās bija fotogrāfijas, – Mākslas terasē tika atklāta Leonīda Važnā fotoizstāde „Sintēze”.

L.Važnais ir Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Foto dizaina izglītības programmas vadītājs, „LeonFoto” fotoskolas Austrumlatvijā dibinātājs un vadītājs. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā viņa darbi apskatāmi pirmo reizi. Fotoizstāde „Sintēze” piedāvā ikvienam ielūkoties mākslinieka radītajos darbos, kuros īpašā tehnikā fotogrāfija ir apvienota ar gleznojumu.

Konferences otrajā dienā, 25. maijā, interesentiem tika piedāvātas dažādas publiskās lekcijas un meistarklases, to skaitā arī L. Važnā meistarklase „Iepazīšanās ar fotoglezniecību iesācējiem”. Tajā bija iespēja gūt ne tikai teorētiskas zināšanas par konkrēto tēmu, bet arī pašiem radoši darboties, lai trīs stundu laikā radītu savu mākslas darbu.

Kā stāsta izstādes kuratore Diāna Apele, kura ir RTA docētāja, māksliniece un dizainere,  tad šī izstāde apmeklētājus piesaistīs ar atšķirīgo pieeju foto mākslai un glezniecībai. Izstādes nosaukums jau liecina par to, ka tiks apvienotas dažādas tehnikas un šoreiz tās ir fotogrāfija un akvareļgleznojums.

RTA Mākslas terasē izstāde aplūkojama līdz 26. jūnijam.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.