RTA notika starptautiskā studentu un docētāju zinātniski praktiskā konference

Pirmdiena, 20. maijs, 2019
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) 18. maijā notika starptautiskā studentu un docētāju zinātniski praktiskā konference “INDIVĪDS. SABIEDRĪBA. VALSTS.”

Tā ir tradicionāla zinātnieku tikšanās vieta, jo konference noritēja jau 21 reizi. Kopējais dalībnieku skaits šogad bija 70. Dalīties informācijā par saviem pētījumiem Rēzeknē bija ieradušies studenti no Daugavpils Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, Utenas Kolegijas (Lietuva), Pleskavas Valsts universitātes (Krievija) un Polockas Valsts universitātes  (Baltkrievija), kā arī pašmāju studenti, kuri studē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā Ekonomikas un pārvaldības fakultātē.

Konferences plenārsēdē apsveikuma vārdus dalībniekiem teica RTA rektore, profesore Iveta Mietule, kā arī darba grupu vadītāji. Darbs noritēja vairākās grupās:  „Ekonomika un vadība” (aktualizētās tēmas – nodokļu likumdošana, sociālā uzņēmējdarbība, tūrisms u.c.) „Tiesību zinātnes” (2 darba grupas), kurā studenti prezentēja pētījumus par vardarbību ģimenē, ārstniecības jautājumiem, kā arī par dažādiem krimināltiesiskajiem aspektiem. Grupā „Lietišķā vēsture. Arhīvniecība. Komunikācijas zinātne.” studenti klāstīja pētījumus par latgalistikas jautājumiem, medijpratības un dokumentu pārvaldības jautājumiem.

Konferencē kopumā tika nolasīti 47 referāti.

 RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

M. Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.