Pasākumā „Starpaugstskolu erudīts 2019” satikās erudītākie Latgales jaunieši

Trešdiena, 1. maijs, 2019
25. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) ar pasākumu „Starpaugstskolu erudīts 2019” noslēdzās 2018./2019. studiju gada erudītu maratons, kuru jau no pagājušā gada varam dēvēt par „Starpskolu erudītu”, jo tajā piedalās ne tikai augstskolas, bet arī erudītākās Latgales vidusskolu komandas.

Šogad erudītu konkursā piedalījās 10 komandas, pārstāvot: Valsts robežsardzes koledžu, Jēkabpils Valsts ģimnāziju, Jēkabpils 3. vidusskolu, Kaunatas vidusskolu, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāziju, Viļakas Valsts ģimnāziju, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāziju, Pleskavas Valsts universitāti, Špoğu vidusskolu un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju.

Arī šogad komandām tika uzdots mājasdarbs – sagatavot īsu skeču par tematu „Disneja multfilmas”. Dalībnieki bija labi pastrādājuši, un tika atveidotas tādas multfilmas kā „Ledus sirds”, „Pelnrušķīte”, „Salātlapiņa”, „Vinnijs Pūks”, „Karalis Lauva” u.c. Jaunieši bija apvienojuši šī brīža tehnoloģiju attīstību ar šīm multfilmām, radot ļoti interesantus priekšnesumus. Žūrija par labāko atzina Kaunatas vidusskolas izveidoto skeču.

Turpinājumā komandām bija jāatbild uz 50 dažādiem jautājumiem (dažas no tēmām bija: „Loģika”, „Mūzika”, „Fizika”, „Personības”, „Kulinārija” u.c. Šogad bija arī jāatmin dziesmu nosaukumi, izdzirdot populārus skaņdarbus.

Cīņa par erudītākās komandas titulu šogad bija ļoti sīva. Žūrija piešķīra divas otrās vietas un divas piektās vietas, jo šīm komandām punktu skaits bija vienāds.

Godpilnās trīs vietas ieguva:

1.vietā – RTA komanda „EOSA”; 2. vietā – Viļakas Valsts ģimnāzijas komanda „Vienradži 4x4”; 2. vietā – Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda „10 m2”; 3. vietā – Špoģu vidusskolas komanda „Vaļeroni”.

Savos iespaidos par dalību konkursā stāsta uzvarētājkomanda „EOSA”: „Mūsu komandai konkurss ļoti patika – tas bija aizraujošs un interesants. Tēmas bija dažādas un lika kārtīgi padomāt – atcerēties vidusskolas laikus, sekot līdzi mūzikas jaunumiem, kā arī kārtīgi pārbaudīt savu loģisko pusi. Tā kā no augstākās izglītības iestādēm mēs bijām viena no trim komandām, turklāt arī mājinieku komanda, tad vairāk spēlējām mūsu pašu priekam. Gribējām pārbaudīt savas zināšanas, – puiši vairāk zināja fizikas, elektronikas un tehnoloģisko jeb skaitļu pusi, kas bija ļoti smaga, bet mēs – meitenes – vairāk zinājām citas tēmas, piemēram, par kulināriju. Spēlējām savam priekam, bet, protams, priecājamies par iegūto vietu. Konkurenti bija spēcīgi un zinoši.”

Stāsta Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda „10 m2”: „Noteikti ieteiktu piedalīties arī citiem šajā erudīcijas konkursā. Nākot uz pasākumu, mēs necerējām, ka iegūsim kādu godalgotu vietu, jo uzskatījām, ka mūs pārspēs gan augstskolu komandas, gan citu vidusskolu komandas, bet rezultātā ieguvām 2. vietu. Atmosfēra pasākumā bija pozitīva, mēs uzzinājām daudz ko jaunu un ļoti labi pavadījām laiku. Mums ļoti patika iegūtā balva un ar 3D printeri izdrukātās mazās pūcītes.”

Lielu paldies vēlamies teikt žūrijai: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Studējošo padomes vadītājam Kasparam Miezim, Latvijas Studentu apvienības Sociālā virziena vadītājai Ilzei Lisovskai, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas lektoram Aleksejam Zorinam un Pleskavas Valsts universitātes lektoram Aleksandram Iļjanam.

Lielu PALDIES sakām pasākuma atbalstītājiem: programmatūras izstrādes un produktu dizainēšanas pakalpojumu sniedzējam SIA „Midis”, veikborda parkam Latgalē „GoWake”, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Studējošo padomei, kafejnīcai „PUTNI”, Rēzeknes teātrim „JORIKS”, Rēzeknes novada pašvaldībai, kinoteātrim „Silverscreen Rēzekne” un aktīvās atpūtas pakalpojumu sniedzējam „LaserTAG LATGALE”.

Apsveicam laureātus un ceram, ka visiem šis pasākums raisīja daudz pozitīvu emociju! Gaidīsim ciemos arī nākamajā gadā!

Sandra Ceriņa,

Studējošo padomes Sabiedrisko attiecību virziena vadītāja

 

Māra Justa foto

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.