Starptautiskā mācībspēku mobilitāte turpinās

Ceturtdiena, 2. maijs
Erasmus+ mācībspēku mobilitātes ietvaros aprīļa nogalē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) viesojās un lekcijas fizikas jomā lasīja asociētais profesors, Dr. Niazi Jukču (Niyazi Yükçü) no Adijamanas Universitātes (Adıyaman Üniversitesi) (Turcija).

„Kāpēc fizika? Es mīlu fiziku! Izvēlējos šo nozari tāpēc, ka fizikai ir īpaša loma visuma un dabas izpratnē. Fizika tiek izmantota visās inženierzinātnes jomās. Fizika nav tikai plikas teorijas, noteikumi un vienādojumi, dažreiz tai ir lietišķs raksturs, piemēram, pielietojot programmēšanas valodas un rakstot tās,” par savu izvēlēto jomu stāsta N. Jukču.

Šī bija pirmā N. Jukču vizīte Latvijā, un, jautāts par saviem iespaidiem, profesors atklāj: „Rēzekne tiešām ir jauka pilsēta. Cilvēki, gan ielās, gan pašā akadēmijā, ir ļoti izpalīdzīgi. Un man patiesi patīk jūsu studenti, viņi ir ļoti gudri. Kad es ko pajautāju, viņi atbild bez vilcināšanās.”

Nākotnē Jukču plāno veikt jaunus pētījumus, turpināt publicēties zinātniskajos izdevumos, kā arī apmeklēt vēl daudzas citas valstis. Profesors uzskata, ka citu kultūru un mākslas iepazīšanai ir līdzvērtīga nozīme kā pētniecībai un zinātnei: „Man patīk māksla, mūzika un jo īpaši – opera. Kad būšu Rīgā, pirms lidojuma mājup es došos uz operu. Tas ir ļoti svarīgi.”

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Publicitātes foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu