RTA students Sandis Proms: „Katram iedzīvotājam ir jācenšas ielikt savu artavu valsts attīstībā”

Ceturtdiena, 2. maijs, 2019
26. aprīlī Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši pulcējās Saeimas namā, lai iepazītu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par aktuālām tēmām Latvijas un ES nākotnes veidošanā. Šī gada Jauniešu Saeimas dienaskārtības galvenā tēma bija „Jaunietis. Latvija. Eiropas Savienība”. 9. Jauniešu Saeimas deputātu vidū bija arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Ekonomikas un pārvaldības fakultātes 1. kursa students (studiju programma „Uzņēmējdarbība”, specializācija „Mārketinga sektora vadītājs”), RTA Bruņinieka titula ieguvējs Sandis Proms.

Sandis Jauniešu Saeimā piedalījās jau otro reizi. Viņš atzīst, ka tas ir interesants projekts, kurā jaunieši var gūt zināšanas par to, ko ikdienā dara deputāti un kā tiek pieņemti lēmumi valstī, tāpat arī dalība šajā projektā ir iespēja gūt pieredzi, kā izteikt un argumentēt savu viedokli, lai citi jaunieši to saprastu un atbalstītu.

Jaunieša iesniegtā ideja, kandidējot Jauniešu Saeimas vēlēšanās, bija par vēlēšanu simulācijas izveidi vidusskolās. „Ierosināju pirms vēlēšanām – Saeimas, pašvaldību vai Eiropas Parlamenta – izveidot vēlēšanu simulāciju vidusskolā, kurā varētu piedalīties skolēni, kas vēl nav sasnieguši 18 gadu vecumu. Šādā veidā mēs varētu izglītot mūsu jauniešus par vēlēšanu norisi. Realizējot šādu ideju, manuprāt, varētu palielināt vēlētāju skaitu Latvijā,” stāsta Sandis.

Pavadot dienu Saeimā, jaunietim ir radušās daudzas atziņas: „Nebaidīties izteikt savas domas un pastāvēt par savu viedokli, jo var izrādīties, ka tieši tava ideja ir vislabākā, bet tāpat neaizmirsti arī uzklausīt citus. Pieņemot kādu lēmumu, vienmēr padomā par citiem cilvēkiem – kā viņi jutīsies un vai viņiem tavs lēmums nāks par labu. Mācies pieņemt kritiku, jo kritika ir tas, kas dod tev iespēju mācīties un saprast, ko tu dari nepareizi.”

Sandis atzīst, ka Jauniešu Saeima ir lieliska vieta, kur jaunieši var iejusties deputātu lomā un sajust to, kā ir pieņemt lēmumus un runāt auditorijas priekšā. „Tā ir lieliska pieredze, lai attīstītu savas runas un argumentācijas prasmes, kas lieliski noder katra cilvēka ikdienā,” saka RTA students, uzsverot, ka ieguvis nozīmīgu pieredzi.

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Sandis teic, ka Latvija viņam ir ļoti svarīga: „Latvija ir zeme, kurā es esmu piedzimis un dzīvoju. Tā ir mana dzimtene. Uzskatu, ka katram iedzīvotājam ir jācenšas ielikt savu artavu valsts attīstībā, jo tā ir MŪSU zeme un tā ir jāveido un jāattīsta visiem kopā! Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā jauniešiem novēlu izturību, aktīvāku iesaisti valsts pasākumos un, protams, būt valsts patriotiem un stiprināt valsts kopības sajūtu!”

Vairāk informācijas par 9. Jauniešu Saeimu pieejams interneta vietnē www.jauniesusaeima.lv

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto: Ieva Ābele, Saeima

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.