Autorizēties   |   Reģistrēties

Noskaidrots RTA SP rīkotā Latgales vidusskolu ideju konkursa uzvarētājs

Trešdiena, 10. Aprīlis
5. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Informācijas dienas pasākumā tika noskaidroti RTA Studējošo padomes (SP) izsludinātā Latgales vidusskolu ideju konkursa uzvarētāji – Špoģu vidusskola –, kas saņēma konkursa galveno balvu – 3D printeri „Creality Ender 3”.

Konkursā bija aicināti piedalīties visu Latgales vispārizglītojošo vidusskolu, valsts ģimnāziju, profesionālās vidējās izglītības iestāžu, ģimnāziju, profesionālās izglītības kompetences centru, vispārizglītojošo vakara (maiņu) vidusskolu  9. – 12. klases vai 1. – 4. kursi. Dalībniekiem bija jāiesniedz pieteikums ar īsu, konkrētu un radošu atbildi/-ēm (kopējais teksts līdz 150 vārdiem) uz jautājumu „Kā piesaistīt studentus RTA?”.

Par konkursa rašanās ideju stāsta SP Akadēmiskā un zinātnes virziena vadītājs, akadēmiskās maģistra studiju programmas „Lāzertehnoloģijas” 2. kursa students Pāvels Cacivkins: „Ideja par šo konkursu RTA SP radās trīs apstākļu radīta. Pirmkārt, RTA ir vairāki 3D printeri, kā arī iespējas eksperimentēt ar tiem un meklēt inovatīvus pielietojumus. Aditīvā ražošana (AMadditive manufacturing) ir ļoti jauna un strauji augoša tautsaimniecības nozare ar vairākiem nopietniem spēlētājiem. Šajā nozarē ir nepieciešami speciālisti ar pieredzi un sapratni. AM tirgū pastāv liela daudzveidība ražošanā un testēšanā: materiāli, iekārtas, programmatūra, servisi, procesi, formas.

Otrkārt, sapratām, ka 3D printeris „Creality Ender 3” ir lietderīga hobija līmeņa dāvana tieši skolēniem, lai radītu skolēnos interesi un ļautu apgūt šo tehnoloģiju, praktiski veicot eksperimentus savā skolā. Treškārt, vienmēr meklējam veidus, kā piesaistīt skolēnu uzmanību RTA un RTA SP. Konstatējām, ka ideju konkurss un lietderīga dāvana ir laba kombinācija šim pasākumam.”

Konkursam tika iesūtītas 60 idejas. „Nolēmām konkursu rīkot pēc iespējas godīgāk, tāpēc no skolām prasījām tikai anonīmus pieteikumus (skola pie pieteikuma nevarēja norādīt savas skolas nosaukumu vai autoru vārdus). Tas izslēdza iespēju skolu nosaukumiem ietekmēt mūsu attieksmi pret pieteikumu saturu. Par katru atbilstošu (anonīmu, īsu, laicīgi iesniegtu, saprotamu un ar atbildi uz konkursa jautājumu) pieteikumu RTA SP atklātajā sēdē notika biedru debates, tad balsošana. Konkursa noteikumi bija izveidoti tā, lai uzvarētājs saņemtu vairāk par 11 biedru balsīm. Šāda pieeja ļāva mums izvēlēties uzvarētāju godīgākos apstākļos,” stāsta P. Cacivkins.

Aprīļa beigās RTA Metālapstrādes un mehatronikas pētniecības centra darbinieki dosies uz Špoģu vidusskolu, kur uzstādīs 3D printeri „Creality Ender 3” un apmācīs, kā lietot šo ierīci. Tāpat RTA pārstāvji skolēniem pastāstīs par 3D drukas tehnoloģiju un tendencēm šajā aizraujošajā nozarē.

Apsveicam Špoģu vidusskolu ar uzvaru! Paldies pārējiem dalībniekiem par piedalīšanos konkursā! Uz tikšanos nākamajos konkursos!

RTA Studējošo padome

 

Sandras Ceriņas foto

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu