Orientēšanās spēle „Atrodi, uzzini, izvēlies!” jeb Informācijas diena RTA

Otrdiena, 9. Aprīlis
5. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) rīkoja Informācijas dienu, kuru apmeklēja vairāk nekā 100 jaunieši no tuvākām un tālākām vietām. Latgales vidusskolu klašu grupas kopā ar audzinātājiem piedalījās aktivitātēs, lai noskaidrotu sev interesējošos jautājumus par studiju iespējām. Tālākie potenciālie RTA studenti bija mērojuši ceļu no Cēsīm, Ogres un Rīgas, galvenokārt, lai uzzinātu par studijām maģistrantūras programmās valsts finansētajās budžeta vietās.

Moderno studiju vidi, mūsdienīgo laboratoriju aprīkojumu un draudzīgo atmosfēru Informācijas dienas dalībnieki varēja iepazīt, piedaloties orientēšanās spēlē „Atrodi, uzzini, izvēlies!”. RTA fakultāšu mācībspēki, studenti un darbinieki piedāvāja aizraujošas aktivitātes, individuālas sarunas, konsultācijas, lai palīdzētu jauniešiem izdarīt pareizo izvēli un neapjukt informācijas gūzmā.

Ekonomikas un pārvaldības fakultāte gaidīja jauniešus, lai stāstītu par jurista profesijas priekšrocībām, informētu par studijām tādās studiju programmās kā „Vadības zinātne”, „Ekonomika”, „Uzņēmējdarbība” u.c. Inženieru fakultātē studējošie jauniešus sagaidīja ar sev raksturīgo „ekipējumu”, varēja pielaikot būvdarbu vadītāja ķiveri, saslēgt elektrisko shēmu, redzēt vides inženiera darba lauku, kā arī vairāk uzzināt par programmētāja studijām un karjeras iespējām darba tirgū. Savukārt Izglītības, valodu un dizaina fakultātes pārstāvji centās atbildēt uz jautājumu „Cik svešvalodas jāzina tulkotājam”, skaidroja sociālā darbinieka uzdevumus un skolotāja profesijas izaicinājumus nākotnē. Tiem jauniešiem, kuri interesējās par dizainu, bija iespēja iesaistīties modes radīšanā un uzdot jautājumus par interjera dizainera konkurētspēju Latvijas un ārvalstu darba tirgū.

Aktīvākie orientēšanās spēles dalībnieki varēja pagūt apmeklēt Konfūcija klasi, studiju inovāciju  centru „SalesLabs” un Multisensoro telpu, par katra kontrolpunkta apmeklējumu nopelnot papildu punktus. RTA iepazīšanas spēle azartiskākos jauniešus mudināja uzzināt pēc iespējas vairāk par akadēmiju un tās sniegtajām iespējām. Maksimālais punktu skaits, ko varēja iegūt šajā spēlē, bija 155. Ar 95 punktiem galveno balvu – dāvanu karti 30 eiro vērtībā – saņēma Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas 12. klases skolēns Jānis Ļubimovs.

Pozitīvā atmosfērā pulcējoties RTA centrālās ēkas pagalmā un izbaudot pavasarīgo laiku, tika sadalītas arī citas balvas. Radošo darbu konkursa „Avīzei „RTA Dialogi” – 20!” galvenā balva tika piešķirta Līvānu novada Rudzātu vidusskolas 11. klases skolēnam Dāvidam Rubenam (konsultants – skolotāja Iveta Kārkle), savukārt par dalību konkursā sešas veicināšanas balvas saņēma Riebiņu vidusskolas jaunieši, divi Rēzeknes tehnikuma audzēkņi, kā arī viena Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne.

RTA Studējošo padomes konkursa „Kā piesaistīt studentus RTA?” balva – 3D printeris – nonāca Špoģu vidusskolas īpašumā.  
Jaunieši nesteidzīgi cienājās ar tēju un pankūkām, apmainījās ar dzirdēto un piedzīvoto Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Informācijas diena noslēdzās RTA bibliotēkā – te bija iespēja satikt mākslinieci Dainu Eglīti, kuras gleznu izstāde „Mums apkārt” līdz 30. aprīlim apskatāma RTA bibliotēkā.
Gribas novēlēt jauniešiem izdarīt pareizo izvēli, sekot savām interesēm, pretendēt uz valsts finansētajām budžeta vietām Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā un nenokavēt dokumentu iesniegšanas laiku no 2. līdz 9. jūlijam!


Lolita Kivleniece-Kuzņecova,
RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Māra Justa un Natālijas Brokānes foto

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu