Rēzeknes Augstskolas pārstāvji piedalās 13.Baltijas valstu Lauku sieviešu konference Rēzeknē

Pirmdiena, 2. novembris, 2015
Oktobra vidū Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā ”Zeimuļs” norisinājās 13. Baltijas valstu Lauku sieviešu konference ”Tradicionālā produkta izmantošana sieviešu uzņēmējdarbībā”.

Konferenci atklāja Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Vineta Geršebeka, novēlot konferences dalībniecēm radošu darbu, virzību uz jaunām virsotnēm un mērķiem. Ar savu klātbūtni konferenci pagodināja Saeimas deputāts Juris Vectirāns. Savā uzrunā viņš atzīmēja, ka sieviešu loma sociālajos un politiskajos procesos valstī pieaug. Interesanti bija dzirdēt, ka sievietes politiķes Latvijā ir vairāk nekā vidēji ES valstīs.

Konferences pirmajā dienā par uzņēmējdarbības iespējām mūsu valstī uzstājās vairāki lektori arī no Rēzeknes Augstskolas. „Vietējās pārtikas loma gastronomiskā tūrisma attīstībā” Rēzeknes Augstskolas docentes Lienītes Litavnieces un Rēzeknes Augstskolas lektores Ineses Silickas referāts sniedza dziļu un pamatīgu tēmas izpēti. „Katra valsts savus viesus cenšas pārsteigt, un nacionālie ēdieni ir viens no veidiem, kā to izdarīt, papildus sniedzot jaunu pieredzi tūristam, vienlaikus apmierinot viņa vēlmes, vajadzības un ziņkārību. Latvijā ir jāattīsta nacionālā virtuve, kas balstīta uz sentēvu gatavošanas tradīcijām, jo nacionālā virtuve ir veids, kā iesaistīt tūristus tradīciju apzināšanā un apgūšanā,” tāda bija galvenā prezentācijas doma.

Ar aplausiem tika sveiktas un uzklausītas Igaunijas un Lietuvas pārstāvju prezentācijas, kurās viņas dalījās pieredzē, kā arī pateicās par uzaicinājumu piedalīties konferencē. Enijas Kuzminskas apsveikums latviešu, igauņu lietuviešu un latgaliešu valodās iepriecināja un saviļņoja konferences dalībnieces.

Otrās dienas programmā izskanēja Rēzeknes novada sieviešu veiksmes stāsti, kuros klausoties atklājās, cik radošas, apburošas, darbīgas, izdomas bagātas ir mūsu sievietes.

Pasākuma noslēgumā pie Sakstagala pagasta ēkas katras valsts pārstāves iestādīja tūju, simbolizējot triju Baltijas valstu draudzību, vienotību.

Rēzeknes Augstskolas

Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.