RTA izstrādnes prezentētas “Industrijas dienās NBS”

Piektdiena, 22. marts, 2019
Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija sadarbībā ar Aizsardzības ministriju 14. martā Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijā organizēja “Industrijas dienu 2019”. Pasākuma mērķis ir apzināt aizsardzības nozares aktualitātes un kopīgi radīt risinājumus aizsardzības spēju attīstībai sadarbībā ar Latvijas industriju un zinātni. Šogad “Industrijas dienās NBS” piedalījās arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA), prezentējot Inženieru fakultātē radītos prototipus, kuriem ir iespējama duālā pielietošana.

“Industrijas dienas 2019” atklāja aizsardzības ministrs Artis Pabriks, atklāšanas uzrunas teica Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas padomes priekšsēdētājs Kristiāns Brēdermanis.

Pasākumā piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieki, kas pārstāvēja militārās struktūras, uzņēmējdarbības vidi un zinātniskās institūcijas.

Inženieru fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka uzsver, ka dalība “Industrijas dienās NBS” bija ļoti vērtīga, jo no pirmavota tika iegūta informācija par iespējamajiem sadarbības ceļiem ar aizsardzības jomu. Izprotot aizsardzības nozares vajadzībās un specifiku, uzklausot uzņēmumu pieredzi, kas jau veic piegādes NBS, var virzīt RTA pētījumus uz daudz konkrētāku produktu izstrādi. Interese par RTA iestrādnēm bija gan no praktiķu, gan ražotāju, gan pētniecisko organizāciju puses. RTA stendā strādāja Inženieru fakultātes inženieris Edgars Zaicevs un laboranti Ritvars Rēvalds un Antons Pacejs. Darbs bija intensīvs, jo cilvēku plūsma bija nepārtraukta visa pasākuma laikā.

Pirmo reizi šogad tika pasniegta Aizsardzības industrijas gada balvu izglītībā un pētniecībā, kurai pretendentus izvirzījušas izglītības un pētniecības iestādes. RTA nākamajā gadā arī noteikti jāvirza savi pretendenti balvai.

Pasākuma dalībnieki diskutēja par industrijas lomu visaptverošas valsts aizsardzības veidošanā, industrijas lomu stratēģiskās partnerības veidošanā, runāja par pārrobežu sadarbības paplašināšanas iespējām.

Ērika Teirumnieka,

RTA Inženieru fakultātes dekāneRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.