Mārtiņš Strods: par studijām RTA, gūto pieredzi šovā un koncertturneju

Pirmdiena, 18. marts, 2019
Pērnā gada nogalē TV ekrānos katru svētdienu bija vērojams jauno dziedātāju šovs „X Faktors”. Tajā piedalījās arī puišu grupa „Baritoni” no Latgales, kas finālā izcīnīja godpilno 2. vietu. Grupā „Baritoni” dzied četri talantīgi puiši no Latgales – Normunds Litovnieks, Artūrs Puncuļs, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) students Ingars Puncuļs un RTA absolvents Mārtiņš Strods, kuru aicināju uz nelielu sarunu.

Pērn Mārtiņš Strods sacerēja dziesmu „Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti Latvijas simtgadei”. „No idejas līdz galarezultātam pagāja apmēram gads. Liels prieks, ka izdevās dziesmas vēstījumu nodot tieši Latvijas simtgadē. Māris Justs uzfilmēja/ samontēja baudāmu videoklipu, koris „Sonitum” Jāņa Mežinska vadībā pielika savu artavu ierakstā. Visi, kas bija iesaistīti dziesmas tapšanā, var būt apmierināti ar rezultātu,” saka Mārtiņš.

„Mūzika manā dzīvē uzņēma apgriezienus, kad, klasesbiedra pamudināts, iesaistījos Normunda Zuša vadītajā „Rēzeknes zaļo pakalnu korī” TV3 šovā „Koru kari3”. Pēc šova daudz koncertējām ar kori, un tad mūzika kļuva par lielu daļu no manas ikdienas, starp citu, tieši koncertējot ar „Rēzeknes zaļo pakalnu kori” radās sastāvs grupai „Baritoni”,” stāsta mūziķis, atklājot, ka ir piedalījies vairākos šovos un konkursos, iegūstot skatuves pieredzi, pārliecību un jaunas prasmes.

Mārtiņš ir absolvējis RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studiju programmu „Uzņēmējdarbība”, studiju modulis: „Mārketinga sektora vadītājs”. „RTA iegūtās zināšanas man noder arī pēc akadēmijas absolvēšanas. Šobrīd strādāju par mārketinga speciālistu un esmu atbildīgais par grupas „Baritoni” sociālajiem tīkliem un PR. Izvēlējos šo studiju programmu, jo zināju, ka darbs šajā jomā ir radošs un nav vienveidīgs,” saka Mārtiņš. „RTA, manuprāt, ir lieliska vieta, kur iegūt augstāko izglītību. Studēt modernās telpās viedu un atsaucīgu pasniedzēju vadībā ir ļoti vērtīgi katram, kurš vēlas uzlabot savas zināšanas un kļūt konkurētspējīgs darba tirgū.”

Šovs „X Faktors” grupai „Baritoni” bija viens no spilgtākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem. „Dalība šovā grupai „Baritoni” ir devusi iespēju muzicēt un uzstāties „citā līmenī”. Grupas tehniskā komanda ir augusi, un mēs esam kļuvuši kvalitatīvāki, atbrīvotāki un apzinīgāki. Pateicoties „X faktoram”, esam ieguvuši lieliskus atbalstītājus un klausītājus, – par to vislielākais prieks,” saka Mārtiņš.

Martā grupa „Baritoni” uzsāka Latvijas koncerttūri, aiz muguras jau pirmais koncerts Rēzeknē. „Šie koncerti būs lielākais sasniegums manā mūziķa karjerā. Mēs vēlamies, lai pēc koncerta klausītājiem būtu laba pēcgarša, tieši tāpēc ieguldām lielu darbu, plānojot tūres pasākumus,” saka Mārtiņš, grupas „Baritoni” atbalstītājiem novēlot: „Esiet laimīgi! Tieši atbalstītājiem par godu dodamies tūrē, jo patiešām vēlamies satikties koncertos. Dzirdēsiet oriģinālmūziku, kuru dāvāsim klausītājiem.”

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Publicitātes foto

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.