RTA apskatāma Dainas Eglītes gleznu izstāde „Mums apkārt”

Pirmdiena, 18. marts, 2019
No 18. marta līdz 30. aprīlim Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas bibliotēkā apskatāma mākslinieces Dainas Eglītes gleznu izstāde „Mums apkārt”. Tikšanās ar mākslinieci notiks 5. aprīlī plkst. 12.00.

„Mans iedvesmas avots ir daba, jo tajā vienmēr valda harmonija. Man nepieciešama zeme, zāle, varavīksne vasarā un kupenas ziemā, putnu balsis rītos un zvaigžņotais debesjums naktīs. Šeit es atgūstu spēkus, smeļos enerģiju un radošās ieceres.

Izstādes doma ir paskatīties apkārt uz skaistajiem mirkļiem, košajām dabas krāsām, krāšņajiem ziediem un atspulgiem ūdeņos Es savos darbos attēloju sajūtas, domas, savu izpratni par skaisto. Māksla man ir kā tilts starp prātu un sajūtām, tas ir mans subjektīvais pasaules redzējums.

Es aicinu nedaudz atrauties no dienišķās Zemes un ļauties fantāzijas lidojumam, neaizmirst debesis, kuras mūs aicina augšup, pacelties kā putniem mazliet virs zemes, saskatīt vairāk nekā redzams, nojaust vairāk nekā pasacīts un izjust to, kas nebaudīts, mēģināt domāt mazliet citādāk nekā pierasts mūsu materiālajā pasaulē,” saka D. Eglīte.

 

Par autori.

Māksliniece, grafiķe un gleznotāja,strādājusi kā mākslas pedagoģe Jēkabpils mākslas skolā. Dzimusi 1970.gada 24.decembrī Latvijā Jēkabpilī, kur dzīvo vēl šodien. Strādā dažādās tehnikās, dažādos materiālos, vienmēr cenšas izmēģināt ko jaunu.

Izglītība

Studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas maģistrantūrā; maģistra darbs „Dievietes un augļa tēmas simboliskais vēstījums mitoloģijā un mākslā” (vad. Dr. Elita Grosmane), grafikas darbu cikls „Sieviete un auglis” (vad. Gunārs Krollis); Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles Grafikas nodaļā; bakalaura darbs „Ilustrācijas Aivara Kalnieša bērnu dzejoļu grāmatai „Debesis vaļā”” ( vad. Gunārs Krollis), Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļā.

Kopš 1996. gada piedalās gan vietējās nozīmes, gan starptautiskās grupu izstādēs
„Piedalos izstādēs kopš 1996.gada, 9 personālizstādes. Dalība vairākos starptautiskos plenēros un izstādēs. Darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, ASV – Floridā, Kanādā, Vācijā, Lielbritānijā, Īrijā, Dānijā."

Kopš 2001. gada piedalās plenēros un simpozijos gan Latvijā,  gan ārzemēs.

D.Eglītes darbus var apskatīt:

http://artworkdainaeglite.blogspot.com/
 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.