Latvijas augstskolu studenti aicināti pieteikties Lēdijas Adas Lavleisas balvai un Čārlza Bebidža balvai

Piektdiena, 8. marts, 2019
Lai atbalstītu spējīgākās un sekmīgākās studentes, kas veiksmīgi veic zinātnisku vai praktisku darbu datorikā, matemātikā vai to popularizēšanā sabiedrībā, Latvijas Universitātes (LU) Datorikas fakultāte izsludina “Lēdijas Adas Lavleisas balvu”. Savukārt, lai rosinātu studentu iesaistīšanos zinātniskajā darbā un tā popularizēšanā, LU Matemātikas un informātikas institūts izsludina “Čārlza Bebidža balvu”. Pieteikties balvām iespējams līdz 2019. gada 22. martam, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu LU Datorikas fakultātes mājaslapā www.df.lu.lv

Pasaulē pirmās programmētājas un angļu matemātiķes Lēdijas Adas Lavleisas vārdā nosauktajai balvai var pieteikties jebkuras Latvijas augstskolas pamatstudiju vai maģistra programmas studente (sieviete), kas veiksmīgi veic zinātnisku vai praktisku darbu datorikā, matemātikā vai to popularizēšanā sabiedrībā. Balvu ik gadu piešķir jau kopš 1986. gada.

Pasaulē pirmās programmu rēķinmašīnas konstruktora Čārlza Bebidža vārdā nosauktajai balvai LU Matemātikas un informātikas institūts aicina pieteikties jebkuras Latvijas augstskolas pamatstudiju vai maģistra programmas studentu (vīrietis), kurš veic aktīvu un produktīvu darbu datorzinātnēs un to popularizēšanā. Balvu LU Matemātikas un informātikas institūts piešķir jau kopš 1991. gada.

Lai pieteiktos balvām, līdz 2019. gada 22. martam ir jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa LU Datorikas fakultātes mājaslapā www.df.lu.lv. Balvai pretendenti var pieteikties paši, vai pretendentus balvai var izvirzīt Latvijas augstskolās akadēmiskā amatā ievēlēti darbinieki vai pretendentu zinātniskā darba vadītāji. Pieteikuma anketai jāpievieno pretendenta darba pārskats, divas atsauksmes un izziņa par studējošā statusu.

Visus pieteikumus izvērtēs komisija. Balvu laureāti iegūs vienreizēju stipendiju EUR 400 apmērā un mākslinieka Jāņa Strupuļa veidotu medaļu. Balvas tiks pasniegtas 2019. gada 27. martā Latvijas IKT profesionāļu dienas pasākumā, kur balvu laureāti uzstāsies ar īsu sava darba izklāstu.

Plašāka informācija – www.df.lu.lv

PDF Čārlza Bebidža balva_2019

PDF Lēdijas Adas Lavleisas balva_2019

Papildu informācija:

Jeļena Poļakova

Latvijas Universitātes

Datorikas fakultātes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts: Jelena.Polakova@lu.lv

mob.: 26847202aRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.