RTA studente Diāna Drozdova – aktīvāko Rēzeknes novada jauniešu vidū

Ceturtdiena, 28. februāris, 2019
22. februārī Rēzeknes novada Bērzgales pagasta kultūras namā notika trešā Rēzeknes novada Jaunatnes Gada balvu pasniegšanas ceremonija. Nominācijai „Gada jaunatnes darbinieks” Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) bija izvirzījusi Ilzeskalna pagasta jaunatnes lietu speciālisti Diānu Drozdovu, kura ir RTA studente, aktīvi darbojas ārpusstudiju jomā.

Ilzeskalna pagasta jauniešu centrā „Iļžukolna jaunatne” Diāna Drozdova darbojas kopš tā dibināšanas, proti, kopš 2016. gada sākuma. Kā aktīva jauniete viņa iesaistījās jauniešu centra dažādu pasākumu organizēšanā, piedāvāja jauniešu centra vadītājai savas idejas pasākumu īstenošanā. Pateicoties savai aktīvajai darbībai, radošajām idejām, spējai līdzdarboties, Ilzeskalna jauniešu centra vadītāja viņu rekomendēja kā nākamo Ilzeskalna jauniešu centra vadītāju. Nepilnu trīs gadu laikā no aktīva jaunieša statusa Diāna kļuva par jauniešu centra vadītāju, ar savām idejām atdzīvinot Ilzeskalna pagasta jauniešu aktivitāti.

Ilzeskalna jauniešu centra vadītājas amatā Diāna ir no 2018. gada oktobra. Šajā laika posmā kopā ar kolēģi viņa ir noorganizējusi mini florbola sacensības jauniešiem, rūpējoties par to, lai jaunieši pievēršas sportiskam dzīvesveidam. Kopā ar jauniešiem Diāna ir devusies pie Ilzeskalna pagasta vientuļajiem pensionāriem, ar kuriem kopā tika ceptas gardas vafeles pēc Diānas īpašās receptes un veidotas skaistas apsveikuma kartītes. Pagasta iedzīvotājiem tika sagādāts skaists mirklis – būt kopā, darboties, dalīties savā pieredzē ar jauno paaudzi. Piesaistot floristi, tika sarīkota Adventa vainagu veidošanas darbnīca, rosinot pagasta iedzīvotājus aktīvi darboties un pašiem radīt skaisto sev apkārt.

Ilzeskalna pagasta jauniešus Diāna raksturo kā aktīvus, sirsnīgus, izpalīdzīgus, sportiskus, atraktīvus, zinātkārus, kuriem patīk iesaistīties dažādās avantūrās un uz kuriem var paļauties. Jauniete atzīst, ka, esot Ilzeskalna jauniešu centra vadītājas amatā, viņai vislabāk patīk tas, ka var realizēt vistrakākās idejas, kuras ienāk prātā, protams, atceroties, ka šīm idejām ir jāpatīk arī viņas foršajiem jauniešiem. Tuvākajā laikā Diāna plāno jauniešiem sarīkot saliedēšanās pasākumu, lai jauniešu kolektīvs justos kā viena liela ģimene un apzinātos, ka jauniešu centrs ir brīnišķīga vieta, kur kopā ar draugiem var lietderīgi pavadīt brīvo laiku un atpūsties.

Diāna Drozdova, kura pērn kļuva par Ilzeskalna jauniešu centra vadītāju, iedvesmo savus jauniešus gan ar enerģiskumu, starojošo pozitīvismu, gan ar košumu un dzīvespriecīgo smaidu. Diāna, kura studē RTA studiju programmas „Ekonomika” (specializācija „Finanšu un grāmatvedības vadība”) 3.kursā, atrod laiku, lai ne tikai veiksmīgi studētu, bet arī aktīvi iesaistās RTA ārpusstudiju aktivitātēs. Jauniete RTA teātrī „ĶerRA” darbojas kopš 2016. gada septembra. „Kā viens no spilgtākajiem mirkļiem, esot RTA teātra sastāvā, bija 2017. gada martā notikušās Studentu teātra dienas. Tas man bija kaut kas nezināms, tādēļ šķita interesants un pievilcīgs. Teātra pasaule mani piesaista ar to, ka tikai uz skatuves var dzīvot svešas dzīves, iejusties citos tēlos, kas ikdienā nemēdz būt manī, vai arī atrast kādu sev līdzīgu prototipu un izanalizēt savu tēla uzvedību,” saka jauniete. Diāna dzied arī RTA korī „Sonitum”. Pērn kopā ar kori piedalījās Tartu, Igaunijā notiekošajos 18. Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus”.

Diāna ir RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studējošo pašpārvaldes vadītāja, Studējošo padomes vadītāja vietniece, kā arī Kultūras virziena vadītāja, kura atbildīga par studentisku un atraktīvu pasākumu organizēšanu akadēmijas studentiem. Viņa pulcē ap sevi jauniešu komandu gan RTA, gan Ilzeskalnā, īstenojot visdažādākās ieceres.

Diāna saviem Ilzeskalna jauniešiem ir labs piemērs, kas iedvesmo darīt un pilnveidoties tepat dzimtajā Latvijā. „Latvija ir mana dzimtene, te es dzimu, augu, tās ir manas mājas, mana ģimene, tas ir mans lepnums. Esmu laimīga, ka varu dzīvot šeit – brīvā un neatkarīgā valstī, ko mūsu vectēvi ir izcīnījuši,” uzskata Diāna.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.