Komercializācijas projekta „Lāzerapstrādes procesa optimizācijas rīks” ietvaros apmeklēta aditīvās ražošanas izstāde formnext 2018

Ceturtdiena, 14. februāris, 2019
No 13. līdz 16. novembrim projekta komandas biznesa attīstības vadītājs Matthias Kaiser un projekta koordinators Pāvels Cacivkins ir apmeklējuši aditīvās ražošanas izstādi formnext 2018 Frankfurtē, Vācijā. Apmeklējuma laikā notika diskusijas par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) optimizācijas rīka priekšrocībām salīdzinājumā ar pašreizējiem risinājumiem. Tika izprasta rīka savietojamība ar aditīvās ražošanas tirgus situāciju. Tika noskaidroti kontakti tālākai saziņai ar vairākiem izstādes dalībniekiem, organizētas vairākas videokonferences.

Apmeklējuma laikā tika apkopotas šādas atziņas:

  1. Aditīvā ražošana (AM – additive manufacturing) ir ļoti jauns un strauji augošs tirgus ar vairākiem nopietniem spēlētājiem.
  2. Jaunu materiālu ieviešanai AM procesu radīšanā ir nepieciešams laiks līdz pat diviem gadiem, un ir izteikti redzama mašīnu optimizācijas problēma.
  3. AM tirgus spēlētāji šobrīd cenšas veidot AM ekosistēmu, investējot ar AM saistītajos jaunuzņēmumos.
  4. AM tirgū pastāv liela daudzveidība ražošanā un testēšanā: materiāli, iekārtas, programmatūra, servisi, procesi, formas.
  5. Iepriekš minētie fakti, ko mēs uzzinājām par aditīvās ražošanas tirgu, kopā ar daudzām interesantām diskusijām, kas mums bija formnext izstādē, pārliecināja, ka aditīvās ražošanas tirgū ir vajadzīgs mūsu risinājums. Tas padara to par lielisku tirgu, kurā mums vajag virzīties.

Iepriekšējie raksti:

http://www.rta.lv/aktualitates/1455 – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas panākumi zināšanu pārnesē

http://www.rta.lv/aktualitates/1490 – RTA pārstāvji apmeklēja LaSys izstādi

http://www.rta.lv/aktualitates/1522 – RTA ir iesniegusi LIAA komercializācijas stratēģiju un tehniski ekonomisko priekšizpēti uz novērtēšanu

http://www.rta.lv/aktualitates/1586 – Komercializācijas projekts „Lāzerapstrādes procesa optimizācijas rīks” apstiprināts īstenošanas 2. posmam

Pāvels Cacivkins, projekta koordinators

 

Projekts "Lāzerapstrādes procesa optimizācijas rīks", projekta identifikācijas numurs KC-PI-2017/97, līgums Nr. KC-L-2017/20 starp Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par dalību tehnoloģiju pārneses pasākumā noslēgts Ministru kabineta 2016. gada 25. oktobra noteikumu Nr. 692 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt privātā sektora investīcijas P&A" 1.2.1.2. pasākuma "Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai" īstenošanas noteikumi" 17.1.6. punktā minētā fonda ietvaros.

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu