Atklāta goda plāksne tēlniekam Laimonim Blumbergam

Ceturtdiena, 31. janvāris, 2019
25. janvārī pie ēkas Blaumaņa ielā 18, Jēkabpilī tika atklāta goda plāksne par godu tēlniekam akmeņkalim Laimonim Blumbergam. Plāksne tika atklāta pie L. Blumberga dzimtas mājas par godu mākslinieka 100. gadadienai, kas apritētu šī gada 26. janvārī. Pēc plāksnes atklāšanas interesenti tika aicināti Jēkabpils Valsts ģimnāzijas Baltajā zālē uz sarunu un iespēju noskatīties filmu par mākslinieka dzīves gaitām, informē Jēkabpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Goda plāksnes atklāšanas pasākumā piedalījās domes vadība, tēlnieka ģimene un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēni un skolotāji. Atklājot goda plāksni, Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis izteica lepnumu un atzinību par to, ka Jēkabpils pilsētai ir gods būt par mājvietu Latvijas tēlniecības vecmeistaram un visai viņa dzimtai.

Laimonis Blumbergs ir viens no pirmajiem un nedaudzajiem tēlniekiem latviešu tēlniecībā, kurš pievērsies tiešās kalšanas metodei. Strādājis stājtēlniecībā un memoriālās tēlniecības jomā, paralēli pievēršoties savdabīgajai mazo formu tēlniecībai. Mākslā dominē sieviešu tēli. Darbiem izmanto galvenokārt granītu, marmoru, labradorītu, kaļķakmeni, profīra laukakmeni.

Ir liels prieks, ka piemiņas plāksne izgatavota Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskajā centrā. Šo projektu vadīja Pāvels Narica, un darbā piedalījās Antons Pacejs, Aleksandrs Okuņevs un Kristiāns Geršebeks. Tika izstrādāts plāksnes dizains un izveidots papildaprīkojums nestandarta pasūtījuma izpildei. Galarezultāts priecē, projekts izdevās lieliski, apvienojot modernākās lāzertehnoloģijas un tēlnieku akmeņkaļu Blumbergu laikposmam raksturīgo.

Raksts sagatavots pēc portāla materiāliem:

http://www.radio1.lv/lv/Pasvaldibu-zinas/1/45138/Atklata-goda-plaksne-telniekam-Laimonim-Blumbergam#

Publicitātes foto

 

 

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.